Search

results-cu-dav-2-5-05.html

Licensed to Clemson University        Hy-Tek's Meet Manager 02/05/2005 03:08 PM
                       Clemson vs Davidson - 02/05/2005                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson University  'A'                               NT    4:03.07   11  
     1) Blackwell, Trisha               2) Hollar, Megan                  
     3) Barry, Brigit                   4) Allen, Kirsten                 
       30.23  1:02.12    31.05  1:06.33    27.61  1:00.17    25.90    54.45
  2 Clemson University-SC  'C'                             NT    4:06.10    4  
     1) Deering, Nikki JR               2) Pirovitz, Amanda FR            
     3) Sandison, Whitney FR            4) Shafer, Ashley JR              
       29.11    59.71    33.39  1:11.49    28.36  1:00.26    25.78    54.64
  3 Clemson University-SC  'A'                             NT    4:06.39    2  
     1) Boden, Caroline SO              2) Guindon, Liz SO                
     3) Hicks, Kate SO                  4) Routh, Kim JR                  
       30.63  1:02.80    32.06  1:09.05    28.30  1:00.99    25.36    53.55
  4 Clemson University-SC  'B'                             NT   x4:07.47  
     1) Cefalu, Sarah SO                2) Allen, Jill FR                 
     3) McLaurin, Rachel FR             4) Paulsen, Mary SO               
       28.99    59.79    34.02  1:12.32    27.82  1:00.31    26.08    55.05
  5 Davidson University  'B'                               NT    4:18.66  
     1) McAliley, Ivey                  2) Stough, Maddie                 
     3) Taft, Lauren                    4) Sherrill, Leslie               
       32.50  1:07.13    33.08  1:10.14    29.39  1:03.31    27.40    58.08
  6 Clemson University-SC  'D'                             NT   x4:24.61  
     1) Urso, Kelly JR                  2) Gresset, Aurelie SR            
     3) Anseeuw, Christine SO           4) Meeuwsen, Bethany FR           
       30.55  1:02.31    31.58  1:07.00    29.68  1:16.69    43.37    58.61
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clemson University-SC  'B'                             NT    3:34.40   11  
     1) MacLennan, Brett SO             2) Reed, Buddy SR                 
     3) Johnson, Joel SO                4) Geary, Sean FR                 
       25.90    52.95    28.45  1:01.07    23.60    52.27    23.06    48.11
  2 Clemson University-SC  'A'                             NT    3:36.02    4  
     1) Raisor, Patrick FR              2) Vahle, Mark FR                 
     3) Bergren, Andy FR                4) Crout, Jay SO                  
       26.66    54.54    27.23  1:00.78    24.23    52.79    22.78    47.91
  3 Clemson University-SC  'C'                             NT   x3:36.85  
     1) Russell, Stephen FR             2) Raynovich, Jordan JR           
     3) Thompson, Taylor FR             4) Mengering, Jon JR              
       26.23    54.50    27.92  1:00.31    25.09    54.42    22.48    47.62
  4 Clemson University-SC  'D'                             NT   x3:39.65  
     1) Dillon, Charlie JR              2) Dorris, Will SO                
     3) Gettys, Mark FR                 4) Rappold, Tommy SR              
       26.12    52.76    29.24  1:03.12    25.31  1:01.90    15.94    41.87
  5 Davidson University  'A'                               NT    3:40.79    2  
     1) Flowers, Michael                2) Stegger, Fiete                 
     3) Poole, Brad                     4) Smith, Jonathan                
       27.35    56.31    28.52  1:01.52    24.52    53.72    23.10    49.24
  6 Davidson University  'B'                               NT    3:50.10  
     1) Pappas, Josh                    2) Nardone, Vincent               
     3) Schildknecht, Calvin            4) Graves, Mill                   
       27.06    56.26    30.02  1:05.82    26.24    57.28    23.70    50.74
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlton, Nicole           JR CU-SC                     NT   10:22.53    9  
      28.83   30.45   30.94   30.97   30.91   30.87   31.03   31.34
      31.29   31.23   30.97   31.47   31.54   31.78   31.54   31.99
      31.50   31.42   31.46   31.00                                
  2 Gresset, Aurelie          SR CU-SC                     NT   10:37.87    4  
      30.04   31.84   32.33   32.50   32.19   32.05   32.30   32.39
      32.48   32.50   31.86   31.87   31.99   31.85   31.68   31.76
      31.57   31.77   31.80   31.10                                
  3 Trefzger, Eleanor            Davidson                  NT   10:40.62    3  
      29.61   31.99   32.19   32.44   32.26   32.24   32.23   32.39
      32.45   32.39   31.84   32.14   32.25   31.99   32.12   32.02
      32.17   32.03   32.25   31.62                                
  4 Grove, Jen                FR CU-SC                     NT   11:05.61    2  
      29.77   32.08   32.44   33.03   32.68   32.75   33.17   32.87
      32.89   33.53   33.64   33.84   33.52   33.92   34.35   34.30
      34.69   34.33   34.45   33.36                                
  5 Boden, Caroline           SO CU-SC                     NT  x11:28.15  
      30.14   32.86   34.12   34.75   34.59   35.16   34.96   34.48
      34.98   34.88   34.71   34.83   34.76   35.05   35.01   34.96
      35.12   35.11   34.01   33.67                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broughton, William           Davidson                  NT    9:44.79    9  
      26.63   28.79   28.86   29.00   29.30   29.27   29.29   29.49
      29.85   29.60   29.51   29.35   29.40   29.76   30.02   29.80
      29.76   29.24   29.45   28.42                                
  2 Bergren, Andy             FR CU-SC                     NT    9:54.64    4  
      27.29   29.75   30.28   30.59   30.37   30.01   29.82   30.10
      30.08   30.28   29.69   30.07   30.17   30.10   29.97   29.96
      30.00   29.60   29.32   27.19                                
  3 Russell, Stephen          FR CU-SC                     NT    9:56.18    3  
      25.66   28.82   29.80   29.73   30.17   30.20   29.91   29.66
      29.41   29.76   29.83   29.89   30.58   30.49   30.62   30.83
      29.86   30.58   30.28   30.10                                
  4 Kanoy, Ben                JR CU-SC                     NT   10:08.51    2  
      27.22   30.45   31.23   30.86   30.92   31.08   31.02   30.87
      30.65   30.53   30.50   30.36   30.32   30.42   30.37   30.17
      30.52   30.75   30.57   29.70                                
  5 Dillon, Charlie           JR CU-SC                     NT  x10:17.18  
      27.00   30.46   30.63   31.22   31.20   31.67   31.18   30.83
      31.52   31.82   29.86   31.13   32.19   32.08   31.97   31.87
      32.07   32.27   31.16   25.05                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandison, Whitney         FR CU-SC                     NT    1:56.96    9  
      27.92   29.49   30.04   29.51                                
  2 Kroeger, Nicole           SO CU-SC                     NT    1:57.81    4  
      27.59   29.61   30.50   30.11                                
  3 Shields, Kristen             Davidson                  NT    1:58.07    3  
      28.02   30.11   30.56   29.38                                
  4 Shafer, Ashley            JR CU-SC                     NT    1:58.44    2  
      27.98   30.34   30.51   29.61                                
  5 McLaurin, Rachel          FR CU-SC                     NT   x1:59.37  
      28.70   30.27   30.48   29.92                                
  6 Allen, Kirsten               Davidson                  NT    2:00.05    1  
      28.31   30.37   30.97   30.40                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raynovich, Jordan         JR CU-SC                     NT    1:44.20    9  
      24.57   26.91   26.80   25.92                                
  2 Stegger, Fiete               Davidson                  NT    1:44.40    4  
      24.87   26.85   26.64   26.04                                
  3 Balderston, Matt          FR CU-SC                     NT    1:44.86    3  
      24.22   26.65   26.63   27.36                                
  4 Rappold, Tommy            SR CU-SC                     NT    1:48.80    2  
      23.64   27.61   28.65   28.90                                
  5 Vahle, Mark               FR CU-SC                     NT   x1:50.33  
      24.91   27.80   28.75   28.87                                
  6 Broughton, Robert            Davidson                  NT    1:51.51    1  
      25.38   28.08   28.87   29.18                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anseeuw, Christine        SO CU-SC                     NT      24.82    9  
  2 Carter, Peg E             FR CU-SC                     NT      24.89    4  
  3 Guindon, Liz              SO CU-SC                     NT      25.70    3  
  4 Barry, Brigit                Davidson                  NT      25.75    2  
  5 Hoekstra, Jennifer           Davidson                  NT      25.89    1  
  6 Meeuwsen, Bethany         FR CU-SC                     NT     x25.97  
  7 Sherrill, Leslie             Davidson                  NT      26.83  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Regone, Brian             SO CU-SC                     NT      21.80    9  
  2 Middleton, Greg           JR CU-SC                     NT      21.98    4  
  3 MacLennan, Brett          SO CU-SC                     NT      22.00    3  
  4 Mengering, Jon            JR CU-SC                     NT     x22.52  
  5 Edelman, Andrew              Davidson                  NT      22.78    2  
  6 Smith, Jonathan              Davidson                  NT      23.06    1  
  7 Pappas, Josh                 Davidson                  NT      23.34  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollar, Megan                Davidson                  NT    2:13.49    9  
      30.47   34.71   38.00   30.31                                
  2 Paulsen, Mary             SO CU-SC                     NT    2:13.68    4  
      29.55   33.71   39.87   30.55                                
  3 Allen, Jill               FR CU-SC                     NT    2:14.75    3  
      28.79   34.33   39.82   31.81                                
  4 Pirovitz, Amanda          FR CU-SC                     NT    2:14.93    2  
      29.92   35.30   39.29   30.42                                
  5 Stough, Maddie               Davidson                  NT    2:16.22    1  
      29.52   35.76   39.12   31.82                                
  6 Hicks, Kate               SO CU-SC                     NT   x2:17.55  
      29.80   35.48   41.44   30.83                                
  7 Riley, Katherine             Davidson                  NT    2:34.75  
      32.31   41.56   44.32   36.56                                
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruszka, Attila            FR CU-SC                     NT    4:01.15    9  
      26.08   29.64   30.79   30.70   33.89   33.69   28.53   27.83
  2 Reed, Buddy               SR CU-SC                     NT    4:03.15    4  
      25.61   29.66   31.03   30.28   35.13   35.23   28.92   27.29
  3 Geary, Sean               FR CU-SC                     NT    4:12.80    3  
      27.43   31.34   31.91   32.07   36.54   37.00   28.62   27.89
  4 Kanoy, Ben                JR CU-SC                     NT   x4:17.40  
      25.90   30.83   33.81   32.72   37.52   37.74   29.49   29.39
  5 Graves, Mill                 Davidson                  NT    4:27.26    2  
      27.49   31.60   34.70   34.89   38.21   38.58   31.12   30.67
  6 Topaz, Adam                  Davidson                  NT    4:33.21    1  
      28.29   31.88   36.19   34.60   39.41   39.41   32.74   30.69
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leathers, Shastin         JR CU-SC                     NT     260.25    9  
  2 Watcke, Jess              JR CU-SC                     NT     256.18    4  
  3 Kazilionis, Dani          FR CU-SC                     NT     214.88    3  
  4 Miata, Jen                SO CU-SC                     NT    x207.53  
  5 Brough, Christie             Davidson                  NT     192.60    2  
  6 Otvos, Judit                 Davidson                  NT     192.23    1  
  7 Wells, Emilie             JR CU-SC                     NT    x161.40  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shulick, Eric             SR CU-SC                     NT     320.25    9  
  2 McCarville, Matthew          Davidson                  NT     146.78    4  
  3 Swift, Dwight                Davidson                  NT       1.11    3  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandison, Whitney         FR CU-SC                     NT    2:09.57    9  
      30.25   32.39   33.19   33.74                                
  2 Cefalu, Sarah             SO CU-SC                     NT    2:09.63    4  
      29.77   32.91   33.61   33.34                                
  3 Carlton, Nicole           JR CU-SC                     NT    2:13.47    3  
      30.37   34.06   34.90   34.14                                
  4 McAliley, Ivey               Davidson                  NT    2:15.08    2  
      30.59   33.90   35.36   35.23                                
  5 Taft, Lauren                 Davidson                  NT    2:15.99    1  
      30.66   34.81   35.33   35.19                                
  6 Trefzger, Eleanor            Davidson                  NT    2:16.00  
      30.93   34.34   35.08   35.65                                
  7 Boden, Caroline           SO CU-SC                     NT   x2:20.93  
      29.93   34.72   36.76   39.52                                
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middleton, Greg           JR CU-SC                     NT    1:57.05    9  
      26.78   29.95   30.06   30.26                                
  2 Reed, Buddy               SR CU-SC                     NT    1:57.26    4  
      26.02   29.64   30.63   30.97                                
  3 Mengering, Jon            JR CU-SC                     NT    2:00.09    3  
      27.28   30.67   31.45   30.69                                
  4 Broughton, Robert            Davidson                  NT    2:00.41    2  
      27.83   30.67   30.90   31.01                                
  5 Gettys, Mark              FR CU-SC                     NT   x2:04.47  
      27.69   32.01   32.45   32.32                                
  6 Schildknecht, Calvin         Davidson                  NT    2:07.29    1  
      27.78   32.16   33.36   33.99                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deters, Kallie            SO CU-SC                     NT      54.36    9  
      26.45   27.91                                                
  2 Kroeger, Nicole           SO CU-SC                     NT      54.88    4  
      26.32   28.56                                                
  3 Hoekstra, Jennifer           Davidson                  NT      56.32    3  
      27.09   29.23                                                
  4 Hicks, Kate               SO CU-SC                     NT      56.58    2  
      27.41   29.17                                                
  5 Meeuwsen, Bethany         FR CU-SC                     NT     x57.97  
      27.53   30.44                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Balderston, Matt          FR CU-SC                     NT      47.59    9  
      22.97   24.62                                                
  2 Thompson, Taylor          FR CU-SC                     NT      47.93    4  
      23.22   24.71                                                
  3 Crout, Jay                SO CU-SC                     NT      49.03    3  
      23.83   25.20                                                
  4 Johnson, Joel             SO CU-SC                     NT     x49.13  
      23.39   25.74                                                
  5 Edelman, Andrew              Davidson                  NT      50.24    2  
      24.27   25.97                                                
  6 Foster, Scott                Davidson                  NT      51.40    1  
      24.43   26.97                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deering, Nikki            JR CU-SC                     NT    2:11.10    9  
      31.78   33.71   33.77   31.84                                
  2 Urso, Kelly               JR CU-SC                     NT    2:12.11    4  
      32.55   33.73   32.82   33.01                                
  3 Guindon, Liz              SO CU-SC                     NT    2:14.95    3  
      32.13   33.52   34.69   34.61                                
  4 Routh, Kim                JR CU-SC                     NT   x2:17.57  
      32.45   34.86   35.36   34.90                                
  5 McAliley, Ivey               Davidson                  NT    2:19.74    2  
      32.96   35.27   35.95   35.56                                
  6 Petrosky, Erica              Davidson                  NT    2:22.48    1  
      34.33   36.21   36.26   35.68                                
  7 Stough, Maddie               Davidson                  NT    2:25.03  
      34.30   36.87   37.18   36.68                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruszka, Attila            FR CU-SC                     NT    1:51.53    9  
      27.08   28.00   28.32   28.13                                
  2 Raisor, Patrick           FR CU-SC                     NT    1:55.76    4  
      28.03   28.94   28.90   29.89                                
  3 MacLennan, Brett          SO CU-SC                     NT    1:56.85    3  
      28.15   29.17   30.12   29.41                                
  4 Rappold, Tommy            SR CU-SC                     NT   x1:57.94  
      27.45   29.91   30.35   30.23                                
  5 Pappas, Josh                 Davidson                  NT    2:03.37    2  
      28.97   31.50   31.85   31.05                                
  6 Flowers, Michael             Davidson                  NT    2:04.21    1  
      28.65   31.17   32.35   32.04                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shields, Kristen             Davidson                  NT    5:20.62    9  
      30.11   31.06   31.77   31.64   32.09   32.40   32.83   33.24
      33.08   32.40                                                
 -- Gresset, Aurelie          SR CU-SC                     NT   X5:12.48  
      29.57   31.59   31.95   31.76   31.66   31.31   31.25   31.40
      31.42   30.57                                                
 -- Anseeuw, Christine        SO CU-SC                     NT   X5:12.98  
      28.62   31.56   31.10   31.61   31.86   31.95   31.55   31.94
      31.90   30.89                                                
 -- Allen, Jill               FR CU-SC                     NT   X5:31.34  
      30.51   32.04   31.99   32.89   33.71   33.78   34.22   34.70
      34.32   33.18                                                
 -- Paulsen, Mary             SO CU-SC                     NT   X5:35.93  
      30.55   32.63   33.22   33.56   33.82   34.26   34.37   34.49
      34.65   34.38                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broughton, William           Davidson                  NT    4:48.24    9  
      26.70   28.48   29.08   29.38   29.19   28.75   29.00   29.53
      29.75   28.38                                                
 -- Russell, Stephen          FR CU-SC                     NT   X4:41.29  
      25.17   27.78   28.24   28.45   28.32   29.16   29.12   29.27
      29.41   26.37                                                
 -- Bergren, Andy             FR CU-SC                     NT   X4:42.86  
      25.90   28.72   28.98   29.06   29.20   28.88   28.78   28.99
      28.06   26.29                                                
 -- Raynovich, Jordan         JR CU-SC                     NT   X4:43.74  
      26.35   29.08   29.39   29.09   28.89   28.82   28.76   27.94
      27.94   27.48                                                
 -- Dillon, Charlie           JR CU-SC                     NT   X4:47.81  
      26.11   28.97   29.34   29.75   29.96   29.81   30.89   30.19
      27.31   25.48                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wells, Emilie             JR CU-SC                     NT     190.20    9  
  2 Otvos, Judit                 Davidson                  NT     189.60    4  
  3 Brough, Christie             Davidson                  NT     176.78    3  
 -- Kazilionis, Dani          FR CU-SC                     NT    X205.28  
 -- Miata, Jen                SO CU-SC                     NT    X208.43  
 -- Leathers, Shastin         JR CU-SC                     NT    X246.30  
 -- Watcke, Jess              JR CU-SC                     NT    X263.78  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarville, Matthew          Davidson                  NT     124.35    9  
 -- Shulick, Eric             SR CU-SC                     NT    X282.83  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollar, Megan                Davidson                  NT    2:27.97    9  
      35.38   37.75   37.64   37.20                                
  2 Marquez, Melissa             Davidson                  NT    2:35.39    4  
      35.31   39.17   40.59   40.32                                
  3 Riley, Katherine             Davidson                  NT    2:49.57    3  
      38.44   42.99   43.82   44.32                                
 -- Cefalu, Sarah             SO CU-SC                     NT   X2:26.19  
      33.82   37.20   37.76   37.41                                
 -- Routh, Kim                JR CU-SC                     NT   X2:32.72  
      35.40   38.73   39.35   39.24                                
 -- Pirovitz, Amanda          FR CU-SC                     NT   X2:38.37  
      36.86   40.54   40.35   40.62                                
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schildknecht, Calvin         Davidson                  NT    2:14.46    9  
      30.63   33.99   35.02   34.82                                
  2 Foster, Scott                Davidson                  NT    2:25.08    4  
      31.78   36.08   38.23   38.99                                
  3 Nardone, Vincent             Davidson                  NT    2:25.21    3  
      32.53   37.05   37.86   37.77                                
 -- Raisor, Patrick           FR CU-SC                     NT   X2:09.94  
      29.91   33.32   33.58   33.13                                
 -- Dorris, Will              SO CU-SC                     NT   X2:12.71  
      29.77   33.37   34.33   35.24                                
 -- Crout, Jay                SO CU-SC                     NT   X2:13.78  
      30.44   34.26   34.59   34.49                                
 -- Regone, Brian             SO CU-SC                     NT   X2:15.88  
      30.41   34.47   35.58   35.42                                
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson University  'A'                               NT    3:42.18   11  
     1) Allen, Kirsten                  2) Hoekstra, Jennifer             
     3) Barry, Brigit                   4) Shields, Kristen               
       26.70    55.22    26.50    56.02    25.68    54.97    26.13    55.97
 -- Clemson University-SC  'B'                             NT   X3:38.53  
     1) Grove, Jen FR                   2) Kroeger, Nicole SO             
     3) McLaurin, Rachel FR             4) Shafer, Ashley JR              
       26.88    56.08    25.81    54.03    25.86    53.51    26.50    54.91
 -- Clemson University-SC  'A'                             NT   X3:39.64  
     1) Carlton, Nicole JR              2) Carter, Peg E FR               
     3) Deters, Kallie SO               4) Deering, Nikki JR              
       27.46    56.71    25.58    53.72    26.06    55.33    25.53    53.88
 -- Clemson University-SC  'C'                             NT   X3:50.91  
     1) Meeuwsen, Bethany FR            2) Paulsen, Mary SO               
     3) Urso, Kelly JR                  4) Sandison, Whitney FR           
       27.42    57.53    27.52  1:03.89    22.35    53.72    26.60    55.77
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson University  'A'                               NT    3:14.40   11  
     1) Poole, Brad                     2) Flowers, Michael               
     3) Smith, Jonathan                 4) Stegger, Fiete                 
       23.93    49.28    23.66    49.12    23.29    48.98    22.54    47.02
  2 Davidson University  'B'                               NT    3:27.22    4  
     1) Broughton, Robert               2) Edelman, Andrew                
     3) Graves, Mill                    4) Broughton, William             
       24.55    50.82    24.12    50.87    24.94    52.89    25.54    52.64
 -- Clemson University-SC  'B'                             NT   X3:12.11  
     1) Johnson, Joel SO                2) Kanoy, Ben JR                  
     3) Middleton, Greg JR              4) Regone, Brian SO               
       23.67    49.66    23.34    49.03    21.94    46.55    22.15    46.87
 -- Clemson University-SC  'A'                             NT   X3:14.33  
     1) Balderston, Matt FR             2) Geary, Sean FR                 
     3) Thompson, Taylor FR             4) Ruszka, Attila FR              
       23.26    47.99    23.53    49.56    24.11    48.69    24.03    48.09
 -- Clemson University-SC  'C'                             NT   X3:21.08  
     1) Gettys, Mark FR                 2) MacLennan, Brett SO            
     3) Vahle, Mark FR                  4) Dorris, Will SO                
       25.93    53.76    23.02    47.34    22.55    47.92    24.48    52.06

News