Search

vtcuresults.html

M: L, 187-103 W:L, 182-118

SWAT SwimmingHy-Tek’s MEET MANAGER 4:21 PM 11/8/2008 Page 1
VT vs. Clemson – 11/8/2008
Results
 
 
#1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team RelayFinals Time
1 VT A1:41.54
McHorney, Jordan P 20 Earl, Jessica 19
Newell, Megan M 18 Smith, Sara M 20
26.22 28.94 24.01 22.37
2 CU-SC A1:44.54
Kyle, Kelli Obas, Katrina
Tarantolo, Maddie Regone, Rachel
26.57 30.10 25.34 22.53
3 VT B1:45.40
Shapiro, Sara 19 Losinger, Sarah L 19
Drechsel, Stefanie J 18 Gomes, Kaleigh N 18
26.89 30.52 24.69 23.30
4 CU-SC B1:47.54
Lennon, Cara Savage, Elizabeth
Allen, Alexandra Sindall, Lauren
27.10 31.39 25.94 23.11
5 VT C1:48.11
Suhr, Katie 19 Priess, Katie M 18
Barney, Abby 19 Luttermoser, Allison K 21
27.60 30.45 26.12 23.94
6 CU-SC C1:48.66
Clay, Ashley Groenewoud, Carmen
Porri, Sarah Seed, Caitlin
27.55 30.30 27.10 23.71
7 VT D1:53.11
Haley, Lauren F 18 Winland, Emily L 19
Allen, Morgan N 18 Dickey, Claire E 20
27.49 32.14 29.12 24.36
#2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team RelayFinals Time
1 VT A1:30.92
Higgins, Charlie C 20 Huss, Jonathan M 19
deToll, Ian L 18 Ulatowski, Richard J 19
23.02 25.80 22.05 20.05
2 CU-SC A1:32.98
Chatlosh, Jason Dart, Chris
Broster, Seth Oliver, Myles
24.00 25.64 22.71 20.63
3 VT B1:33.60
Stewart, Trey L 18 Harkins, Scott 19
Rogers, Andrew C 19 Hawkins, Stephen P 18
24.05 26.45 22.77 20.33
4 CU-SC B1:35.49
Recko, Tom Shoemaker, Kyle
Foster, Harry Reinke, Chris
23.98 26.84 23.42 21.25
5 VT C1:36.02
Holmes, Zach D 19 Cook, Nevin M 19
Baumler, Matt S 18 Riley, John E 20
24.24 27.19 23.09 21.50
6 VT D1:38.54
Francis, Ryne S 19 Aitken, James S 20
Greenberg, Marc H 18 Litz, Justin T 18
24.58 28.08 23.95 21.93
#3 Girls 1000 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 LaRussa, Cassy CU-SC10:09.01
28.14 30.21 30.54 30.49
30.16 30.46 30.72 30.59
30.67 30.76 30.57 30.82
30.60 30.46 30.60 30.67
30.45 30.81 30.82 30.47
2 Tipton, Emily J 18 VT10:17.28
28.53 30.71 31.15 31.15
31.28 30.99 30.98 30.94
31.16 30.98 30.92 31.02
31.07 31.11 31.27 31.36
30.89 31.19 30.67 29.91
3 Ritter, Lauren M 18 VT10:19.69
28.41 30.82 30.99 30.93
30.92 30.91 31.17 31.21
30.78 31.33 30.59 31.01
31.56 31.35 31.69 31.62
31.25 31.29 31.26 30.60
4 Smith, Sara CU-SC10:23.34
28.58 30.69 31.00 31.39
31.25 31.21 31.26 31.07
31.21 30.99 31.24 31.18
31.58 31.54 31.40 31.66
31.42 31.70 31.85 31.12
5 Tomasky, Alex M 19 VT10:30.75
28.97 31.27 31.47 31.33
31.45 31.36 31.41 31.72
31.38 31.55 31.57 31.66
31.65 31.98 31.89 31.81
31.84 32.19 32.45 31.80
6 Snell, Mandy CU-SC10:37.95
29.15 31.56 31.63 31.71
31.69 31.29 31.68 31.60
31.79 32.25 31.31 32.10
32.37 32.35 32.72 32.79
32.55 32.66 32.62 32.13
#4 Boys 1000 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Trabuchi-Downey, Blake E 19 VT9:30.24
25.25 27.73 28.17 28.30
28.47 28.30 28.45 28.39
28.42 28.41 28.43 28.83
29.09 29.12 29.03 28.90
29.36 29.27 29.53 28.79
2 Lutterbein, Griffin E 20 VT9:35.11
26.35 28.62 28.80 28.92
29.11 29.17 28.71 29.12
29.13 29.18 28.87 29.18
28.70 28.65 28.97 28.89
29.22 29.20 28.94 27.38
3 Miller, Ben S 20 VT9:35.33
25.80 28.08 28.50 28.69
28.83 29.01 29.02 28.97
28.88 29.13 28.98 29.23
29.15 29.15 29.19 29.50
29.44 29.35 29.11 27.32
4 Clark, Will CU-SC9:37.00
25.17 27.50 28.13 28.16
28.36 28.51 28.92 29.10
29.03 29.45 29.24 29.64
30.07 30.12 30.05 29.61
29.74 30.10 28.38 27.72
5 Gokbulut, Caglar 19 VT9:42.84
27.10 29.00 28.98 28.97
29.20 28.89 29.23 28.93
29.40 28.96 29.25 29.18
29.53 29.37 29.40 29.86
29.69 29.93 29.48 28.49
6 Gordon, David CU-SC9:50.31
25.08 27.58 28.25 28.52
28.68 28.73 28.81 28.97
28.97 29.26 29.66 30.66
31.16 31.35 31.18 31.21
30.65 30.92 31.19 29.48
7 Carr, Alex CU-SC9:52.33
26.55 28.41 28.81 29.25
29.26 29.26 29.34 29.61
29.06 29.68 29.60 29.84
30.25 30.40 30.44 30.56
30.81 30.92 30.76 29.52
#5 Girls 200 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Parkhurst, Michelle CU-SC1:50.33
26.07 28.21 28.31 27.74
2 deMarrais, Kelly 19 VT1:51.25
26.61 28.10 27.90 28.64
3 O’Donnell, Summer CU-SC1:51.35
26.43 28.09 28.39 28.44
4 Howanitz, Jace C 19 VT1:53.07
26.70 28.50 28.72 29.15
5 Hesler, Rachel CU-SC1:54.23
27.03 28.63 29.10 29.47
6 Ferguson, Emily A 19 VT1:56.08
27.10 29.09 29.94 29.95
7 Jones, Stephanie A 20 VT2:00.11
27.44 29.37 31.24 32.06
8 Voelkert, Jenna CU-SC2:00.23
26.68 29.97 31.37 32.21
#6 Boys 200 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Hughes, Chip E 19 VT1:42.06
23.84 26.14 25.62 26.46
2 Uncur, Bryan D 19 VT1:42.28
23.87 25.96 26.21 26.24
3 Mengering, Dan CU-SC1:42.64
23.77 26.14 26.17 26.56
(#6 Boys 200 Yard Free)
4 Morgan, Greg D 19 VT1:42.88
24.57 26.05 26.33 25.93
5 Groseclose, Lee CU-SC1:44.87
24.32 26.29 26.74 27.52
6 Francis, Ryne S 19 VT1:45.63
24.39 27.03 27.24 26.97
7 Clary, Scott CU-SC1:45.64
24.67 26.57 27.23 27.17
8 Possee, Brian CU-SC1:47.36
24.71 26.67 27.77 28.21
#7 Girls 100 Yard Back
Name Age TeamFinals Time
1 Shapiro, Sara 19 VT56.82
27.63 29.19
2 Drechsel, Stefanie J 18 VT56.94
28.18 28.76
3 Parkhurst, Michelle CU-SC57.18
28.17 29.01
4 Kyle, Kelli CU-SC57.43
27.99 29.44
5 Lennon, Cara CU-SC58.34
28.39 29.95
6 Ameen, Sarah 19 VT58.66
28.46 30.20
7 Suhr, Katie 19 VT1:00.08
28.89 31.19
8 Clay, Ashley CU-SC1:00.27
29.00 31.27
#8 Boys 100 Yard Back
Name Age TeamFinals Time
1 Higgins, Charlie C 20 VT49.52
23.70 25.82
2 Recko, Tom CU-SC50.73
24.53 26.20
3 Holmes, Zach D 19 VT51.63
25.39 26.24
4 Chatlosh, Jason CU-SC52.58
25.23 27.35
5 Rogers, Andrew C 19 VT53.15
25.87 27.28
6 Aitken, James S 20 VT54.30
26.38 27.92
Litz, Justin T 18 VTX53.78
26.37 27.41
#9 Girls 100 Yard Breast
Name Age TeamFinals Time
1 Earl, Jessica 19 VT1:05.20
30.58 34.62
2 Priess, Katie M 18 VT1:06.06
31.00 35.06
3 Obas, Katrina CU-SC1:06.10
30.76 35.34
4 Losinger, Sarah L 19 VT1:06.52
31.39 35.13
5 Savage, Elizabeth CU-SC1:07.46
31.78 35.68
6 Groenewoud, Carmen CU-SC1:08.28
31.78 36.50
7 Ayres, Paige M 18 VT1:09.69
33.27 36.42
#10 Boys 100 Yard Breast
Name Age TeamFinals Time
1 Huss, Jonathan M 19 VT56.81
26.64 30.17
2 Dart, Chris CU-SC58.29
26.82 31.47
3 Harkins, Scott 19 VT58.62
27.19 31.43
4 Cook, Nevin M 19 VT58.92
27.38 31.54
5 Flynn, Dan J 19 VT59.93
28.56 31.37
6 Shoemaker, Kyle CU-SC1:01.51
28.36 33.15
7 Henderson, Chase CU-SC1:02.03
28.78 33.25
#11 Girls 200 Yard Fly
Name Age TeamFinals Time
1 Newell, Megan M 18 VT2:02.88
27.69 30.57 31.51 33.11
2 Luttermoser, Allison K 21 VT2:05.82
28.12 31.96 32.57 33.17
3 Mizelle, Meggie CU-SC2:05.99
28.41 31.94 32.57 33.07
4 Barney, Abby 19 VT2:06.23
27.33 31.98 33.28 33.64
5 Bechard, Sara CU-SC2:07.74
28.12 32.66 32.60 34.36
6 Porri, Sarah CU-SC2:07.94
28.73 32.44 32.90 33.87
7 Snell, Mandy CU-SC2:12.01
29.50 32.94 34.70 34.87
#12 Boys 200 Yard Fly
Name Age TeamFinals Time
1 Stewart, Trey L 18 VT1:50.99
25.01 27.76 28.53 29.69
2 Baumler, Matt S 18 VT1:52.41
25.32 28.55 28.98 29.56
3 Trabuchi-Downey, Blake E 19 VT1:52.68
25.59 28.58 29.13 29.38
4 LaRosa, Philip J 19 VT1:54.59
25.68 29.34 30.00 29.57
5 Gordon, David CU-SC1:55.17
25.56 29.10 30.14 30.37
6 Knecht, Josef CU-SC1:56.03
25.64 29.46 30.20 30.73
7 Angelini, Matt CU-SC1:56.43
25.37 29.54 30.47 31.05
Greenberg, Marc H 18 VTX1:57.42
26.37 29.64 30.09 31.32
#13 Girls 50 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Regone, Rachel CU-SC22.93
2 Smith, Sara M 20 VT23.00
3 Sindall, Lauren CU-SC23.27
4 McHorney, Jordan P 20 VT23.68
5 Gomes, Kaleigh N 18 VT23.91
6 Allen, Alexandra CU-SC24.16
7 Seed, Caitlin CU-SC24.34
8 Dickey, Claire E 20 VT24.52
#14 Boys 50 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Ulatowski, Richard J 19 VT20.68
2 deToll, Ian L 18 VT20.89
3 Mengering, Dan CU-SC20.99
4 Hawkins, Stephen P 18 VT21.09
5 Oliver, Myles CU-SC21.34
6 Reinke, Chris CU-SC21.78
7 Morgan, Greg D 19 VT21.96
8 Charlton, Trey CU-SC22.05
#15 Girls 1 mtr Diving
Name Age TeamFinals Score
1 Milton, Sarah S 18 VT281.10
2 West, Natalie J 18 VT271.13
3 Self, Cassie CU-SC263.85
4 Murnan, Cara A 18 VT262.72
5 George, Brooke CU-SC254.17
6 Sawchuk, Andrea E 18 VT229.20
7 Bradford, Julia 20 VT226.50
#16 Boys 3 mtr Diving
Name Age TeamFinals Score
1 McDonald, Mikey 19 VT407.40
2 Giambra, David CU-SC321.15
3 Martin, Daniel D 19 VT301.05
4 Cilimberg, Michael M 18 VT271.35
5 McDaniel, Ryan CU-SC263.55
6 Michalak, Trevor J 19 VT258.08
#17 Girls 100 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Smith, Sara M 20 VT50.36
24.28 26.08
2 Regone, Rachel CU-SC50.65
24.38 26.27
3 Drechsel, Stefanie J 18 VT51.55
25.43 26.12
4 Gomes, Kaleigh N 18 VT52.00
24.88 27.12
5 Sindall, Lauren CU-SC52.13
25.11 27.02
(#17 Girls 100 Yard Free)
6 McHorney, Jordan P 20 VT52.72
25.24 27.48
7 Allen, Alexandra CU-SC54.20
25.77 28.43
8 Voelkert, Jenna CU-SC54.44
26.02 28.42
#18 Boys 100 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Hawkins, Stephen P 18 VT46.33
22.44 23.89
2 Ulatowski, Richard J 19 VT46.39
22.48 23.91
3 Mengering, Dan CU-SC46.78
22.48 24.30
4 Holmes, Zach D 19 VT46.79
23.00 23.79
5 Hughes, Chip E 19 VT47.35
22.73 24.62
6 Broster, Seth CU-SC47.51
22.80 24.71
7 Oliver, Myles CU-SC47.91
23.31 24.60
8 Reinke, Chris CU-SC48.06
23.02 25.04
#19 Girls 200 Yard Back
Name Age TeamFinals Time
1 deMarrais, Kelly 19 VT2:02.39
30.08 31.22 30.94 30.15
2 Parkhurst, Michelle CU-SC2:03.95
29.67 31.54 31.64 31.10
3 Shapiro, Sara 19 VT2:03.97
29.75 32.03 32.06 30.13
4 Kyle, Kelli CU-SC2:06.07
29.60 32.01 32.62 31.84
5 Lennon, Cara CU-SC2:07.11
30.32 32.25 32.48 32.06
6 McLaughlin, Kerry CU-SC2:07.35
29.80 31.88 32.41 33.26
7 Ameen, Sarah 19 VT2:07.50
30.22 32.35 32.58 32.35
8 Haley, Lauren F 18 VT2:08.26
30.00 32.45 32.98 32.83
#20 Boys 200 Yard Back
Name Age TeamFinals Time
1 Recko, Tom CU-SC1:48.84
25.67 27.53 27.54 28.10
2 Higgins, Charlie C 20 VT1:51.05
25.79 27.77 28.46 29.03
3 Flynn, Dan J 19 VT1:53.16
26.83 28.88 28.78 28.67
4 Francis, Ryne S 19 VT1:54.32
26.34 29.56 29.72 28.70
5 Dart, Chris CU-SC1:54.65
26.45 28.92 29.48 29.80
6 Litz, Justin T 18 VT1:55.05
27.55 28.89 29.24 29.37
7 Angelini, Matt CU-SC1:57.58
26.37 29.29 30.39 31.53
Aitken, James S 20 VTX1:58.31
27.32 29.07 30.59 31.33
#21 Girls 200 Yard Breast
Name Age TeamFinals Time
1 Obas, Katrina CU-SC2:21.43
32.54 35.71 36.18 37.00
2 Priess, Katie M 18 VT2:21.92
32.80 36.88 36.05 36.19
3 Earl, Jessica 19 VT2:22.84
32.67 36.62 36.83 36.72
4 Savage, Elizabeth CU-SC2:23.23
32.84 36.62 36.68 37.09
5 Losinger, Sarah L 19 VT2:24.37
33.20 36.55 37.30 37.32
6 Winland, Emily L 19 VT2:26.38
33.44 37.10 37.56 38.28
7 Groenewoud, Carmen CU-SC2:28.47
33.03 37.91 38.26 39.27
#22 Boys 200 Yard Breast
Name Age TeamFinals Time
1 Moore, Carter C 19 VT2:06.86
28.49 31.61 32.88 33.88
2 Huss, Jonathan M 19 VT2:08.02
28.35 33.01 32.95 33.71
3 Cook, Nevin M 19 VT2:10.06
29.02 33.03 33.54 34.47
4 Harkins, Scott 19 VT2:10.69
29.04 33.78 33.89 33.98
5 Knecht, Josef CU-SC2:13.20
29.90 33.75 34.48 35.07
6 Shoemaker, Kyle CU-SC2:18.45
29.74 34.93 36.08 37.70
7 Henderson, Chase CU-SC2:20.82
30.50 35.44 36.99 37.89
#23 Girls 500 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 LaRussa, Cassy CU-SC4:59.01
27.89 29.86 30.25 30.52
30.18 30.28 30.03 30.10
29.98 29.92
2 O’Donnell, Summer CU-SC5:01.10
28.03 29.89 30.24 30.41
30.61 30.33 30.56 30.61
30.56 29.86
3 Tipton, Emily J 18 VT5:01.63
27.95 30.14 30.38 30.46
30.54 30.47 30.99 30.68
30.71 29.31
4 Smith, Sara CU-SC5:01.78
28.37 30.76 31.11 30.91
30.65 30.15 30.30 30.09
30.18 29.26
5 Shapiro, Sara 19 VT5:04.95
27.90 30.48 30.85 30.88
30.95 31.10 31.19 30.71
30.76 30.13
6 Ritter, Lauren M 18 VT5:07.02
28.19 30.61 30.95 30.91
31.07 30.94 31.43 31.89
31.02 30.01
7 Tomasky, Alex M 19 VT5:08.49
28.13 30.77 31.04 31.12
31.26 30.95 31.31 31.51
31.68 30.72
#24 Boys 500 Yard Free
Name Age TeamFinals Time
1 Clark, Will CU-SC4:42.04
25.50 27.71 28.46 28.86
29.35 28.10 29.24 28.89
28.64 27.29
2 Gordon, David CU-SC4:45.00
25.65 28.06 28.75 29.43
29.23 29.32 29.31 29.49
29.17 26.59
3 Carr, Alex CU-SC4:49.60
26.46 28.25 29.02 29.48
29.40 29.83 29.37 29.68
29.69 28.42
Stewart, Trey L 18 VTX4:37.90
24.91 27.00 27.30 27.61
28.02 28.42 28.58 28.85
29.02 28.19
Uncur, Bryan D 19 VTX4:38.21
25.29 27.34 28.39 28.86
28.73 28.73 28.52 28.44
27.83 26.08
Trabuchi-Downey, Blake E 19 VTX4:38.91
25.68 27.64 27.90 27.93
28.32 28.13 28.68 29.00
28.83 26.80
Farr, Robert S 18 VTX4:44.85
25.25 28.29 28.38 28.72
28.88 28.98 29.29 29.61
29.78 27.67
Hughes, Chip E 19 VTX5:05.55
26.36 28.88 30.52 31.09
31.23 31.45 31.08 31.97
32.16 30.81
#25 Girls 100 Yard Fly
Name Age TeamFinals Time
1 Newell, Megan M 18 VT54.66
25.24 29.42
2 Barney, Abby 19 VT56.99
26.39 30.60
(#25 Girls 100 Yard Fly)
3 Tarantolo, Maddie CU-SC57.17
26.01 31.16
4 Gomes, Kaleigh N 18 VT58.11
27.03 31.08
5 Porri, Sarah CU-SC59.42
27.91 31.51
6 Bechard, Sara CU-SC59.64
27.22 32.42
7 Suhr, Katie 19 VT1:00.22
28.20 32.02
8 Clay, Ashley CU-SC1:01.12
27.90 33.22
#26 Boys 100 Yard Fly
Name Age TeamFinals Time
1 Broster, Seth CU-SC52.07
24.23 27.84
2 Foster, Harry CU-SC52.41
24.04 28.37
3 Chatlosh, Jason CU-SC53.23
24.20 29.03
4 Barre, Derek CU-SC53.32
24.44 28.88
deToll, Ian L 18 VTX49.76
23.04 26.72
Rogers, Andrew C 19 VTX51.55
24.18 27.37
Baumler, Matt S 18 VTX51.68
24.03 27.65
Riley, John E 20 VTX52.56
24.04 28.52
#27 Girls 3 mtr Diving
Name Age TeamFinals Score
1 Murnan, Cara A 18 VT304.88
2 Milton, Sarah S 18 VT290.77
3 West, Natalie J 18 VT280.13
4 Bradford, Julia 20 VT275.63
5 George, Brooke CU-SC275.17
6 Self, Cassie CU-SC247.80
7 Sawchuk, Andrea E 18 VT245.33
#28 Boys 1 mtr Diving
Name Age TeamFinals Score
1 Giambra, David CU-SC306.97
2 McDaniel, Ryan CU-SC299.48
Michalak, Trevor J 19 VTX251.48
Cilimberg, Michael M 18 VTX259.35
Martin, Daniel D 19 VTX303.75
McDonald, Mikey 19 VTX351.60
#29 Girls 200 Yard IM
Name Age TeamFinals Time
1 Smith, Sara M 20 VT2:03.45
26.27 31.84 36.59 28.75
2 Luttermoser, Allison K 21 VT2:06.78
27.93 32.28 36.93 29.64
3 Obas, Katrina CU-SC2:08.02
28.50 33.18 36.17 30.17
4 Howanitz, Jace C 19 VT2:08.11
28.05 32.88 38.33 28.85
5 Tarantolo, Maddie CU-SC2:08.82
27.19 32.78 37.45 31.40
6 Savage, Elizabeth CU-SC2:09.68
28.15 34.29 37.03 30.21
7 Groenewoud, Carmen CU-SC2:10.81
28.40 34.45 37.31 30.65
8 Ayres, Paige M 18 VT2:12.26
29.00 33.94 38.41 30.91
#30 Boys 200 Yard IM
Name Age TeamFinals Time
1 Dart, Chris CU-SC1:54.63
24.94 27.75 34.07 27.87
2 Flynn, Dan J 19 VT1:55.86
25.61 29.41 33.63 27.21
3 Moore, Carter C 19 VT1:56.48
24.75 30.24 33.50 27.99
4 LaRosa, Philip J 19 VT1:57.84
25.45 29.77 35.50 27.12
5 Angelini, Matt CU-SC1:57.88
25.38 30.67 35.10 26.73
6 Cook, Nevin M 19 VT1:59.29
25.34 29.88 35.18 28.89
7 Knecht, Josef CU-SC2:01.05
25.38 31.01 35.68 28.98
Greenberg, Marc H 18 VTX1:59.55
25.34 31.55 35.04 27.62
#31 Girls 400 Yard Free Relay
Team RelayFinals Time
1 CU-SC A3:25.24
Regone, Rachel O’Donnell, Summer
Sindall, Lauren Parkhurst, Michelle
24.50 51.07 24.84 52.11
24.35 51.52 24.43 50.54
2 VT A3:25.78
Drechsel, Stefanie J 18 McHorney, Jordan P 20
Barney, Abby 19 Newell, Megan M 18
25.10 51.16 24.45 51.71
25.06 52.31 24.49 50.60
3 CU-SC B3:35.32
Voelkert, Jenna Allen, Alexandra
Seed, Caitlin Hesler, Rachel
26.19 55.02 25.44 53.75
25.60 53.80 25.08 52.75
4 VT C3:36.24
Allen, Morgan N 18 Ritter, Lauren M 18
Jones, Stephanie A 20 Haley, Lauren F 18
25.80 54.01 26.27 54.24
26.16 54.59 25.92 53.40
5 VT B3:37.10
Priess, Katie M 18 Ameen, Sarah 19
Dickey, Claire E 20 Ferguson, Emily A 19
26.20 55.52 26.00 54.38
25.36 54.01 25.06 53.19
#32 Boys 400 Yard Free Relay
Team RelayFinals Time
1 VT A3:05.06
Uncur, Bryan D 19 Ulatowski, Richard J 19
Holmes, Zach D 19 Hawkins, Stephen P 18
23.09 47.44 21.46 45.46
15.89 46.34 22.24 45.82
2 VT B3:06.64
deToll, Ian L 18 Baumler, Matt S 18
Morgan, Greg D 19 Riley, John E 20
22.40 46.22 21.87 46.63
22.58 46.82 22.27 46.97
3 CU-SC A3:09.23
Mengering, Dan Broster, Seth
Oliver, Myles
22.84 47.80 22.50 47.17
23.01 47.60 21.89 46.66
4 CU-SC B3:11.35
Reinke, Chris Foster, Harry
Groseclose, Lee Clary, Scott
22.78 48.05 23.03 48.12
23.04 48.08 22.77 47.10
5 VT C3:11.38
Farr, Robert S 18 Harkins, Scott 19
Higgins, Charlie C 20 Moore, Carter C 19
23.39 48.25 22.50 48.26
22.28 46.76 22.95 48.11
 
 

Combined Team Scores – Through Event 32


 
 
 
1. Virginia Tech 369
2. Clemson University 221
 
 

Women – Team Rankings – Through Event 32


 
 
 
1. Virginia Tech 182
2. Clemson University 118
 
 

Men – Team Rankings – Through Event 32


 
 
 
1. Virginia Tech 187
2. Clemson University 103

News