Search

2009idcleminv-results-02.html

Licensed to Clemson University         HY-TEK's Meet Manager 1/11/2009 03:30 PM
                 Clemson Invitational - 1/9/2009 to 1/10/2009                  
                      Clemson University - Track & Field                       
                             Clemson Indoor Track                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   174 Williams, Shermain     Johnson C. Smith        8.23       8.37q  4 
  2   264 Laing, Kimberley       Alabama                 8.32       8.47q  4 
  3   258 Okolo, Nicole          Alabama                 8.55       8.49q  4 
  4   172 Carty, Rosemarie       Johnson C. Smith        8.55       8.60q  1 
  5   231 Mamona, Patricia       Clemson                            8.66q  1 
  6   261 Frimpong, Audra        Alabama                 8.70       8.73q  2 
  7   252 Owens, Talaya          Alabama                 8.47       8.75q  3 
  8   384 Gracia, Monique        South Carolina S        8.66       8.82q  1 
  9   207 Golladay, Michayli     Clemson                 8.93       8.83q  3 
 10    64 Akwule, Melanie        Georgia Tech            8.50       8.91q  1 
 11   392 Mcwilliams, Rene       South Carolina S        8.73       8.96q  2 
 12   466 Holiday, Kierra        Florida A&M             8.68       9.03q  2 
 13   320 Hamlett, Marlisa       Jackson State           9.08       9.07q  3 
 13   216 Weber, Liane           Clemson                            9.07q  2 
 15   441 Wright, Latoya         Florida A&M             8.80       9.09q  1 
 16    68 Ukachukwu, Chi Chi     Georgia Tech            8.70       9.11q  2 
 17   323 Williams, Toniece      Jackson State           8.97       9.16   3 
 18    97 Stinson, LaKeshia      Kennesaw State          9.22       9.21   3 
 19   186 Dent, Lavina           Georgia State           9.08       9.26   3 
 20   213 Shugars, Chelsea       Clemson                            9.28   5 
 21    72 Chavis, Tiffany        Georgia Tech            8.80       9.31   2 
 22   377 Jefferson, Brandi      South Carolina S        8.95       9.37   2 
 23   188 Lucas, Faith           Georgia State           9.85       9.41   4 
 24   158 Boston, Nikki          Johnson C. Smith        9.58       9.59   5 
 25   314 Frye, Candace          Jackson State           9.20       9.69   3 
 26   131 Wilcox, Jessica        Kennesaw State          9.50       9.77   1 
 26   221 Buchholz, Linda        Clemson                 9.02       9.77   5 
 28   409 Stanley, Rachel        North Florida                      9.87   5 
 29    30 Woodruff, Natasha      Shorter                 9.12       9.92   5 
 30   199 Humprey, Paula         Georgia State          10.00      10.14   4 
 31   343 Graves, Ashlee         Alabama State           9.89      10.54   3 
 32   367 Johnson, Clarissa      Alabama State           9.65      12.40   4 
 
Event 1  Women 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1   174 Williams, Shermain     Johnson C. Smith        8.37       8.29q  1 
  2   264 Laing, Kimberley       Alabama                 8.47       8.43q  2 
  3   231 Mamona, Patricia       Clemson                 8.66       8.62q  1 
  4   258 Okolo, Nicole          Alabama                 8.49       8.64q  2 
  5   172 Carty, Rosemarie       Johnson C. Smith        8.60       8.69q  1 
  5   384 Gracia, Monique        South Carolina S        8.82       8.69q  1 
  7   252 Owens, Talaya          Alabama                 8.75       8.73q  2 
  8   207 Golladay, Michayli     Clemson                 8.83       8.79q  1 
  9    64 Akwule, Melanie        Georgia Tech            8.91       8.82   2 
  9   261 Frimpong, Audra        Alabama                 8.73       8.82   2 
 11   216 Weber, Liane           Clemson                 9.07       8.83   2 
 12   392 Mcwilliams, Rene       South Carolina S        8.96       8.97   2 
 13    68 Ukachukwu, Chi Chi     Georgia Tech            9.11       9.00   1 
 14   441 Wright, Latoya         Florida A&M             9.09       9.26   2 
 15   320 Hamlett, Marlisa       Jackson State           9.07       9.29   1 
 16   466 Holiday, Kierra        Florida A&M             9.03       9.37   1 
 
Event 1  Women 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   174 Williams, Shermain     Johnson C. Smith        8.29       8.27  
  2   264 Laing, Kimberley       Alabama                 8.43       8.40  
  3   172 Carty, Rosemarie       Johnson C. Smith        8.69       8.61  
  4   258 Okolo, Nicole          Alabama                 8.64       8.63  
  5   252 Owens, Talaya          Alabama                 8.73      J8.63  
  6   231 Mamona, Patricia       Clemson                 8.62      J8.63  
  7   384 Gracia, Monique        South Carolina S        8.69       8.72  
  8   261 Frimpong, Audra        Alabama                 8.82       8.93  
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    77 Jordan, Alphonso       Georgia Tech            8.05       8.09q  1 
  2    79 Ford, David            Georgia Tech            8.00       8.10q  1 
  3   447 McKinzie, Carl         Florida A&M             8.07       8.14q  1 
  4   268 James, Michael         East Tenn. St.          8.28       8.20q  1 
  5   307 Smith, Wilbert         Jackson State           8.12       8.24q  1 
  6   381 Young, Donta           South Carolina S        8.30       8.36q  2 
  7    98 Parks, Kendall         Kennesaw State          8.50       8.39q  2 
  8   435 Bynes, Greg            Florida A&M             8.10       8.40q  1 
  9    33 Scott, Nate            Shorter                 8.51       8.50q  2 
 10    36 Dixon, Howard          Shorter                 8.72       8.58q  3 
 11   278 Chernikow, Nic         East Tenn. St.          8.60       8.68q  2 
 12    26 Haynes, Abdul          Shorter                 8.89       8.69q  3 
 13   133 Easley, Jeremy         Kennesaw State          8.82       8.83q  3 
 14   294 Burnett, Dedrick       Jackson State           8.34       9.00q  2 
 15   346 Adams, Jeffery         Alabama State           8.22       9.04q  1 
 16   373 Washington, Darin      South Carolina S        8.50       9.22q  2 
 17   371 Brown, Leighton        South Carolina S        8.63       9.24   3 
 18   127 Henley, Damarcus       Kennesaw State          8.90       9.33   3 
 19   176 Sams, Christopher      Johnson C. Smith        8.60       9.40   2 
 20   273 Briggs, Jordan         East Tenn. St.          9.20       9.62   3 
 --   433 Carroll, Demarius      Florida A&M             8.11         FS   1 
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1   447 McKinzie, Carl         Florida A&M             8.14       8.14q  2 
  2    77 Jordan, Alphonso       Georgia Tech            8.09       8.16q  1 
  3   307 Smith, Wilbert         Jackson State           8.24       8.20q  1 
  4   268 James, Michael         East Tenn. St.          8.20       8.25q  1 
  5    79 Ford, David            Georgia Tech            8.10       8.27q  2 
  6    33 Scott, Nate            Shorter                 8.50       8.34q  1 
  7   435 Bynes, Greg            Florida A&M             8.40       8.35q  1 
  8   381 Young, Donta           South Carolina S        8.36       8.40q  2 
  9    36 Dixon, Howard          Shorter                 8.58       8.47   2 
 10    26 Haynes, Abdul          Shorter                 8.69       8.55   1 
 11    98 Parks, Kendall         Kennesaw State          8.39       8.56   2 
 12   278 Chernikow, Nic         East Tenn. St.          8.68       8.80   2 
 13   346 Adams, Jeffery         Alabama State           9.04       8.84   2 
 14   373 Washington, Darin      South Carolina S        9.22       8.96   1 
 15   294 Burnett, Dedrick       Jackson State           9.00       9.64   2 
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   447 McKinzie, Carl         Florida A&M             8.14       8.05  
  2    77 Jordan, Alphonso       Georgia Tech            8.16       8.11  
  3   307 Smith, Wilbert         Jackson State           8.20       8.12  
  4   268 James, Michael         East Tenn. St.          8.25       8.24  
  5    79 Ford, David            Georgia Tech            8.27       8.30  
  6    33 Scott, Nate            Shorter                 8.34       8.36  
  7    36 Dixon, Howard          Shorter                 8.47       8.46  
  8   381 Young, Donta           South Carolina S        8.40       8.60  
 
Event 3  Women 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1    82 Howe, Mackenzie        Kennesaw State      17:55.50   17:42.83  
  2    90 Sutton, Erin           Kennesaw State      17:56.00   17:48.68  
  3   206 Ford, Sunday           Clemson                        18:29.56  
  4   203 Iselborn, Abigail      Clemson             18:47.55   18:46.22  
  5   366 Wells, Jewell          Alabama State       20:32.88   19:59.80  
  6   364 Austin, Whitney        Alabama State       20:13.72   20:03.52  
 --   331 Derilus, Keshia        Alabama State       19:58.00        SCR  
 
Event 4  Men 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   276 Rotich, Kenneth        East Tenn. St.      14:29.00   14:33.61  
  2   289 Ronoh, Benjamin        East Tenn. St.      14:31.00   14:55.92  
  3   403 Holden, Nathan         North Florida       15:20.00   15:18.26  
  4   123 Murray, Steven         Kennesaw State      15:45.24   15:43.55  
  5    49 Fulton, Joe            Georgia Tech        15:33.00   15:45.57  
  6   339 Kenei, Jepthah         Alabama State       15:42.33   15:56.45  
  7   406 Canfield, Patrick      North Florida       15:30.00   16:00.71  
  8    60 Arends, Kevin          Georgia Tech        15:38.00   16:04.54  
  9   121 Johnson, Michael       Kennesaw State      15:51.70   16:08.03  
 10   424 Strasser, Mike         North Florida       15:30.00   16:15.56  
 11    61 Tew, Nathen            Georgia Tech        15:32.00   16:18.92  
 12    80 Himedan, Mohamed       Georgia Tech        15:37.00   16:26.52  
 13   353 Martin, Rickey         Alabama State       16:18.99   16:27.85  
 14   467 Winters, Shuaib        Florida A&M         15:49.03   16:51.25  
 15   329 Lemnyny, Bernard       Jackson State       16:22.38   16:52.29  
 16   301 Kakuma, Khador         Jackson State       16:15.22   16:52.64  
 17   454 Singleton, Ryan        Florida A&M                    16:57.23  
 18   341 Berry, Michael         Alabama State       16:15.00   17:01.20  
 
Event 5  Women 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   244 Matherson, Heather     Alabama                 7.70       7.61q  2 
  2    76 Anderson, Jenae        Georgia Tech            7.55       7.64q  1 
  2   223 Scott, Kristine        Clemson                 7.75       7.64q  2 
  4   259 Graham, Toni           Alabama                 7.60       7.65q  1 
  5   197 Davis, Kendra          Georgia State           7.99       7.66q  4 
  6   396 Mobley, Nicole         South Carolina S        7.65       7.71q  3 
  7   370 Hicks, Yazmin          South Carolina S        7.70       7.72q  2 
  7   328 Prentiss, Courtney     Jackson State           7.78       7.72q  3 
  7   277 Johnson, Judy          East Tenn. St.          7.58       7.72q  1 
 10    66 Davidson, Taylor       Georgia Tech            7.65       7.73q  1 
 11   192 Tyson, Bianca          Georgia State           7.88       7.75q  4 
 12   214 Wineglass, Nakeish     Clemson                            7.79q  4 
 13   391 Vance, Tempest         South Carolina S        7.60       7.81q  1 
 14   348 Hemanes, Dawn          Alabama State           7.65       7.84q  2 
 15   286 Bailey, Cagney         East Tenn. St.          7.60       7.87q  1 
 15   419 Anderson, Charisma     North Florida           7.95       7.87q  4 
 17   356 Jones, Tokeyah         Alabama State           7.64       7.88   1 
 18   178 White, Amber           Johnson C. Smith        7.60       7.93   1 
 19   428 Forbes, Jesseka        Florida A&M             7.82       7.95   3 
 20   157 Tyler, Lakaevia        Johnson C. Smith        7.90       7.98   5 
 21    64 Akwule, Melanie        Georgia Tech            7.65       7.99   2 
 22   248 Tirado, Rayven         Alabama                 7.90       8.05   4 
 23   368 Brooks, Jamie          Alabama State           7.72       8.06   2 
 24    35 Sewell, Britany        Shorter                 7.83       8.09   3 
 25    97 Stinson, LaKeshia      Kennesaw State          8.16       8.10   5 
 25   189 Marks, Shaywona        Georgia State           8.01       8.10   4 
 27   414 Stephens, Keva         North Florida                      8.11   5 
 28   430 Story, Tomika          Florida A&M             7.90       8.15   4 
 28   324 Bailey, Deonna         Jackson State           7.80       8.15   3 
 30   290 Burgess, Octavia       East Tenn. St.          7.70       8.17   2 
 31   241 Knox, Capri            Alabama                 7.88       8.19   3 
 32   443 Johnson, Sansea        Florida A&M             7.65       8.24   2 
 33    43 McIntosh, Charnita     Shorter                 7.81       8.26   3 
 34   402 Bridges, Andrea        North Florida                      8.36   5 
 --   304 Sanders, Raina         Jackson State           7.77         FS   3 
 
Event 5  Women 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1    76 Anderson, Jenae        Georgia Tech            7.64       7.61q  2 
  2   197 Davis, Kendra          Georgia State           7.66       7.62q  1 
  3   244 Matherson, Heather     Alabama                 7.61       7.68q  1 
  4   223 Scott, Kristine        Clemson                 7.64       7.69q  2 
  5   277 Johnson, Judy          East Tenn. St.          7.72       7.70q  1 
  6   370 Hicks, Yazmin          South Carolina S        7.72       7.75q  2 
  6   396 Mobley, Nicole         South Carolina S        7.71       7.75q  2 
  6   259 Graham, Toni           Alabama                 7.65       7.75q  1 
  9   348 Hemanes, Dawn          Alabama State           7.84       7.78   2 
 10    66 Davidson, Taylor       Georgia Tech            7.73       7.80   2 
 11   192 Tyson, Bianca          Georgia State           7.75       7.81   2 
 11   328 Prentiss, Courtney     Jackson State           7.72       7.81   1 
 13   286 Bailey, Cagney         East Tenn. St.          7.87       7.83   2 
 14   419 Anderson, Charisma     North Florida           7.87       7.96   1 
 
Event 5  Women 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    76 Anderson, Jenae        Georgia Tech            7.61       7.59  
  2   197 Davis, Kendra          Georgia State           7.62       7.64  
  3   277 Johnson, Judy          East Tenn. St.          7.70       7.70  
  3   223 Scott, Kristine        Clemson                 7.69       7.70  
  5   396 Mobley, Nicole         South Carolina S        7.75       7.75  
  6   370 Hicks, Yazmin          South Carolina S        7.75       7.77  
  7   259 Graham, Toni           Alabama                 7.75       7.82  
 --   244 Matherson, Heather     Alabama                 7.68         DQ  
 
Event 6  Men 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   210 Ford, Jacoby           Clemson                 6.65       6.64q  3 
  2   227 Guy, Trenton           Clemson                 6.69       6.71q  1 
  3   215 Murdock, Justin        Clemson                            6.73q  2 
  4   292 Vance, Justin          Jackson State           6.82       6.98q  1 
  5   437 Scott, Craig           Florida A&M             7.10       7.03q  3 
  6    12 Kennedy, Shaun         Shorter                 6.92       7.04q  2 
  7   330 Maxey, Marlon          Jackson State           6.91       7.07q  1 
  8   373 Washington, Darin      South Carolina S        7.00       7.08q  2 
  8   310 Lampley, Lincoln       Jackson State           6.92       7.08q  4 
 10    17 McMillan, Albeyon      Shorter                 6.89       7.11q  1 
 11   464 Cook, Ernell           Florida A&M             7.01       7.12q  2 
 11    67 DiDia, Joe             Georgia Tech            7.20       7.12q  4 
 13   332 Sherman, MoMo          Alabama State           7.12       7.16q  3 
 14   278 Chernikow, Nic         East Tenn. St.          7.15       7.18q  3 
 15   381 Young, Donta           South Carolina S        6.99       7.19q  2 
 16   175 Hawkins, Demetrius     Johnson C. Smith        6.90       7.20q  1 
 17   166 DeCosta, Alberto       Johnson C. Smith        6.90       7.21   1 
 18   449 Cook, LaJarvis         Florida A&M             6.83       7.22   1 
 19    22 Williams, Jeffrey      Shorter                 7.03       7.27   2 
 20    79 Ford, David            Georgia Tech            7.10       7.28   3 
 21   340 Cummings, Jesse        Alabama State           7.25       7.30   4 
 22   288 Ford, Jeremiah         East Tenn. St.          7.15       7.34   4 
 23   142 Minott, Kevin          Morehouse               7.23       7.43   4 
 24   113 Wilson, Steven         Kennesaw State          7.15       7.44   4 
 --   110 Logan, Antonio         Kennesaw State          7.06         FS   2 
 --   109 Martinez, Jemir        Kennesaw State          7.06         FS   1 
 --   139 Bland, Lemano          Morehouse               7.10        DNS   3 
 
Event 6  Men 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1   210 Ford, Jacoby           Clemson                 6.64       6.68q  1 
  2   227 Guy, Trenton           Clemson                 6.71       6.73q  2 
  3   215 Murdock, Justin        Clemson                 6.73       6.75q  2 
  4   292 Vance, Justin          Jackson State           6.98       6.97q  1 
  5    12 Kennedy, Shaun         Shorter                 7.04       6.99q  2 
  6   330 Maxey, Marlon          Jackson State           7.07       7.03q  2 
  7   310 Lampley, Lincoln       Jackson State           7.08       7.04q  1 
  8   437 Scott, Craig           Florida A&M             7.03       7.07q  1 
  9    17 McMillan, Albeyon      Shorter                 7.11       7.11   2 
 10   464 Cook, Ernell           Florida A&M             7.12       7.18   2 
 10   278 Chernikow, Nic         East Tenn. St.          7.18       7.18   2 
 12   332 Sherman, MoMo          Alabama State           7.16       7.23   1 
 13   373 Washington, Darin      South Carolina S        7.08       7.25   1 
 14   175 Hawkins, Demetrius     Johnson C. Smith        7.20       7.27   1 
 15   381 Young, Donta           South Carolina S        7.19       7.35   2 
 
Event 6  Men 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   210 Ford, Jacoby           Clemson                 6.68       6.59  
  2   227 Guy, Trenton           Clemson                 6.73       6.72  
  3   215 Murdock, Justin        Clemson                 6.75       6.74  
  4   292 Vance, Justin          Jackson State           6.97       6.95  
  5   310 Lampley, Lincoln       Jackson State           7.04       7.00  
  6    12 Kennedy, Shaun         Shorter                 6.99       7.02  
  7   330 Maxey, Marlon          Jackson State           7.03       7.03  
  8   437 Scott, Craig           Florida A&M             7.07       7.07  
 
Event 7  Women 500 Meter Dash No Blocks
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   187 Lawson, Cherell        Georgia State        1:17.00    1:17.88   2 
  2   190 Davis, Nicole          Georgia State        1:14.00    1:20.32   1 
  3   108 Robinson, Brittany     Kennesaw State       1:18.00    1:20.83   2 
  4   335 Altidor, Lutrisha      Alabama State        1:11.00    1:20.99   1 
  5   347 Kelly, Breana          Alabama State        1:15.88    1:23.18   3 
  6   338 Brown, Quayana         Alabama State        1:16.00    1:23.93   2 
  7   253 Miller, Meagan         Alabama              1:17.98    1:24.14   2 
  8   247 Chitwood, Rue          Alabama              1:18.00    1:24.16   3 
  9   377 Jefferson, Brandi      South Carolina S     1:23.00    1:27.37   3 
 10   392 Mcwilliams, Rene       South Carolina S     1:23.00    1:28.97   3 
 11   257 Myers, Jordan          Alabama              1:15.00    1:29.57   3 
 --   196 Nugent, Angelia        Georgia State        1:15.00        DNS   1 
 --   254 Romero, Devon          Alabama              1:17.96        SCR     
 --    10 Moreland, Tia          Shorter              1:13.00        SCR     
 
Event 8  Men 500 Meter Dash No Blocks
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   169 Green, Leford          Johnson C. Smith     1:01.20    1:03.52   1 
  2   212 Swaggard, Travis       Clemson                         1:03.57   1 
  3   352 Peek, Delorean         Alabama State        1:00.01    1:04.66   3 
  4   209 Moss, Miller           Clemson                         1:05.05   2 
  5    75 Clasen, Hunter         Georgia Tech         1:02.30    1:05.72   5 
  6   122 Catalano, Gianni       Kennesaw State       1:02.50    1:06.31   2 
  7    62 Johnson, Demario       Georgia Tech         1:03.50    1:06.49   2 
  8   351 Duncan, Christophe     Alabama State        1:02.88    1:07.13   2 
  9   303 Varella, Louis         Jackson State        1:06.31    1:07.37   4 
 10   319 Evans, Antonio         Jackson State        1:05.11    1:07.99   1 
 11   173 Rosemond, John         Johnson C. Smith     1:05.50    1:08.07   4 
 12   100 Guntner, Michael       Kennesaw State       1:02.60    1:08.34   6 
 13   373 Washington, Darin      South Carolina S     1:09.00    1:08.38   5 
 14   325 Ponder, Durante        Jackson State        1:04.32    1:09.38   3 
 15   395 Williams, Marvin       South Carolina S     1:09.00    1:10.49   5 
 16    94 Thornton, Robert       Kennesaw State       1:04.00    1:10.79   3 
 17   146 Reynolds, Tony         Morehouse            1:12.13    1:11.14   6 
 18   149 Tuffuor, Matt          Morehouse            1:18.45    1:11.44   6 
 19   336 Bailey, Arthur         Alabama State        1:02.30    1:11.81   6 
 20   386 Elmore, Mark           South Carolina S     1:08.00    1:15.07   5 
 21   154 Ray, Bryan             Morehouse            1:09.18    1:15.29   1 
 --     3 Cornutt, Logan         Shorter              1:07.00        SCR     
 --    45 Rodriguez, Andrew      Shorter              1:06.00        SCR     
 --    44 Dodson, Nick           Shorter              1:05.00        SCR     
 
Event 9  Women 300 Meter Dash No Blocks
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   391 Vance, Tempest         South Carolina S       40.09      39.98   2 
  2   223 Scott, Kristine        Clemson                           39.99   2 
  3   252 Owens, Talaya          Alabama                39.01      40.17   1 
  4    63 Njoku, Leslie          Georgia Tech           40.70      40.43   2 
  5    51 Grant, Tiffany         Georgia Tech           40.50      40.64   2 
  6   196 Nugent, Angelia        Georgia State                     41.42   3 
  7   244 Matherson, Heather     Alabama                41.02      41.46   3 
  8   259 Graham, Toni           Alabama                41.49      41.57   3 
  9   284 Ingram, Jasmine        East Tenn. St.         39.85      41.58   1 
 10   283 Dahl, Heidi            East Tenn. St.         41.70      41.83   4 
 11   356 Jones, Tokeyah         Alabama State          38.88      41.84   1 
 12   382 Lee, Deanna            South Carolina S       41.88      42.01   4 
 13   387 Sampson, Shari         South Carolina S       40.22      42.32   7 
 14    73 Isley, Jasmine         Georgia Tech           41.80      42.38   4 
 15   320 Hamlett, Marlisa       Jackson State                     42.84   7 
 16   118 Hines, Shelby          Kennesaw State                    42.97   7 
 17   248 Tirado, Rayven         Alabama                42.50      43.08   5 
 18   363 Hawkins, Aja           Alabama State          40.80      43.44   5 
 19   186 Dent, Lavina           Georgia State          45.54      43.55   6 
 20   195 Anderson, Ellyce       Georgia State          43.30      43.82   6 
 21   287 Bishop, Ashton         East Tenn. St.         43.90      43.99   7 
 22    95 Todd, Jenae            Kennesaw State         43.00      44.60   5 
 23    30 Woodruff, Natasha      Shorter                41.91      44.75   4 
 24   199 Humprey, Paula         Georgia State          45.50      45.51   6 
 --     6 Ringer, Whitney        Shorter                42.78        SCR     
 --     4 Luster, Rashunda       Shorter                41.03        SCR     
 --   368 Brooks, Jamie          Alabama State          38.29        SCR     
 --    78 Wright, Joanna         Georgia Tech           43.00        SCR     
 --   213 Shugars, Chelsea       Clemson                             SCR     
 
Event 10  Men 300 Meter Dash No Blocks
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   267 Greenlee, Quentin      East Tenn. St.         32.60      34.47   1 
  2   398 Rackins, Kenneth       South Carolina S       34.22      34.86   1 
  3   166 DeCosta, Alberto       Johnson C. Smith       35.80      35.51   2 
  4   334 Franklin, Jonathan     Alabama State          34.90      35.65   6 
  5   315 Sykes, Jaumale         Jackson State          34.46      35.72   2 
  6   175 Hawkins, Demetrius     Johnson C. Smith       36.50      35.79   4 
  7   308 Walton, Debodrick      Jackson State          34.35      35.84   1 
  8   330 Maxey, Marlon          Jackson State          35.36      36.18   2 
  9   358 Butler, Vincent        Alabama State          35.89      36.53   3 
 10   381 Young, Donta           South Carolina S       36.13      36.92   4 
 11   161 Harkness, Richard      Johnson C. Smith       36.70      37.19   4 
 12   103 Graham, Brian          Kennesaw State         37.00      37.39   5 
 13   133 Easley, Jeremy         Kennesaw State         37.00      37.61   5 
 14   155 Patterson, Steven      Morehouse              37.18      37.69   4 
 15   390 Stephens, Marcus       South Carolina S       35.92      38.60   3 
 16   365 Lewis, Cortez          Alabama State          35.99      38.91   3 
 17   152 Germany, Emanuel       Morehouse              38.87      39.43   6 
 18   141 Robinson, David        Morehouse              37.56      43.30   6 
 --    98 Parks, Kendall         Kennesaw State         36.00         FS   3 
 --    25 Huntley, Albert        Shorter                37.05        SCR     
 --    42 Potter, Emil           Shorter                36.83        SCR     
 --     5 Hawthorne, Austin      Shorter                36.33        SCR     
 --   227 Guy, Trenton           Clemson                             SCR     
 --   282 Maxwell, Terrence      East Tenn. St.         33.87        SCR     
 --   215 Murdock, Justin        Clemson                             SCR     
 
Event 11  Women Distance Medley    12,4,8,16
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alabama  'A'                                     11:53.00   12:34.00  
     1) 266 Gilmore, Leigh              2) 250 Harper, Jordan             
     3) 245 Hawkins, Meghan             4) 243 Gilmore, Sarah             
  2 North Florida  'A'                               12:33.79   12:41.10  
     1) 417 Baumann, Brooke             2) 412 James, SaLydia             
     3) 420 Moore, Evelyn               4) 416 Adams, Hillary             
  3 Georgia State  'A'                               12:00.00   12:48.22  
     1) 202 Swann, Brandy               2) 184 Tate, India                
     3) 198 Kinchen, Tamika             4) 201 Dopson, Latorya            
  4 Kennesaw State  'A'                              12:25.00   12:55.29  
     1) 132 Gibson, Kristen             2) 111 Mack, Naomi                
     3) 116 German, Caitlin             4) 89 Wolcott, Soibhan            
  5 Alabama State  'A'                               13:15.07   13:25.36  
     1) 335 Altidor, Lutrisha           2) 347 Kelly, Breana              
     3) 331 Derilus, Keshia             4) 364 Austin, Whitney            
  6 Florida A&M  'A'                                 13:17.33   13:35.92  
     1) 459 Listhrop, Nichola           2) 434 Ambroise, Panancy          
     3) 448 Ransom, Kelle               4) 461 Desir, Jennie              
  7 South Carolina St.  'A'                          12:45.89   13:40.01  
     1) 376 Daniley, Patrecia           2) 385 Govirk, Elizabeth          
     3) 369 Lawson, Lauren              4) 383 Stewart, Brittney          
  8 Shorter  'A'                                     13:01.00   14:07.31  
     1) 18 Pike, Courtney               2) 20 Brush, Caitlin              
     3) 15 Frayre, Julie                4) 40 Massey, Sarah               
 
Event 12  Men Distance Medley    12,4,8,16
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kennesaw State  'A'                              10:19.55   10:21.73  
     1) 102 Grass, Daniel               2) 134 James, Joshua              
     3) 91 Verdi, James                 4) 92 Burley, Scott               
  2 North Florida  'A'                               10:20.00   10:23.98  
     1) 400 Pearce, Will                2) 399 Fulcher, Chris             
     3) 407 Dickerson, Cameron          4) 418 Esteban, Johnathan         
  3 Florida A&M  'A'                                 10:19.00   10:39.96  
     1) 457 Williams, Paul              2) 432 Williams, Mark             
     3) 456 Lee, Daquam                 4) 451 Franklin, Carlos           
  4 Georgia Tech  'A'                                10:30.00   10:42.64  
     1) 71 Bastien, Derek               2) 67 DiDia, Joe                  
     3) 48 Lawson, Mike                 4) 52 Stephenson, Morgan          
  5 Alabama State  'A'                               10:35.88   10:42.81  
     1) 352 Peek, Delorean              2) 351 Duncan, Christopher        
     3) 357 Flewellen, Charles          4) 361 Gunn, Robert               
  6 Shorter  'A'                                     10:20.00   10:55.89  
     1) 23 Rich, Steven                 2) 29 Donnell, Stedman            
     3) 13 O'Neal, Allen                4) 8 Godsave, Jerad               
  7 South Carolina St.  'A'                          10:41.85   12:05.57  
     1) 372 Gould, Mason                2) 397 Bolden, DeAngelo           
     3) 379 Green, Quinton              4) 374 Kurgatt, Charles           
 -- Jackson State  'A'                               10:27.14        DNS  
     1) 326 Itima, Kevin                2) 303 Varella, Louis             
     3) 327 Senegal, Allen              4) 329 Lemnyny, Bernard           
 
Event 13  Women 400 Meter Dash 1 & 2 Blocks
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   391 Vance, Tempest         South Carolina S       56.88      57.33   2 
  2   107 Davis, Shantela        Kennesaw State         55.57      58.14   1 
  3   187 Lawson, Cherell        Georgia State          58.00      58.36   3 
  4   190 Davis, Nicole          Georgia State          56.00      58.67   1 
  5   284 Ingram, Jasmine        East Tenn. St.         55.97      58.73   1 
  6   436 Cunningham, LaKend     Florida A&M            57.04      59.36   2 
  7   441 Wright, Latoya         Florida A&M            57.45      59.70   2 
  8   387 Sampson, Shari         South Carolina S       56.10      59.83   1 
  9   338 Brown, Quayana         Alabama State          58.34      59.98   4 
 10   412 James, SaLydia         North Florida          56.90    1:00.22   2 
 11   382 Lee, Deanna            South Carolina S       58.88    1:00.28   4 
 12   118 Hines, Shelby          Kennesaw State         58.00    1:00.66   3 
 13   452 Hulse, Jeanette        Florida A&M            58.76    1:00.79   4 
 14   324 Bailey, Deonna         Jackson State          58.00    1:00.93   3 
 15   309 Blake, Lindsey         Jackson State          59.00    1:01.58   5 
 16   323 Williams, Toniece      Jackson State          58.00    1:01.83   3 
 17   115 Brown, Sandi           Kennesaw State       1:01.33    1:01.99   6 
 18   367 Johnson, Clarissa      Alabama State        1:02.70    1:02.00   7 
 19   254 Romero, Devon          Alabama                58.05    1:02.11   4 
 20    16 Coons, Jessica         Shorter              1:01.00    1:02.51   6 
 21   158 Boston, Nikki          Johnson C. Smith       59.20    1:02.69   5 
 22   253 Miller, Meagan         Alabama                59.59    1:02.79   5 
 23   363 Hawkins, Aja           Alabama State        1:02.10    1:02.98   7 
 24   182 Dillard, Alanah        Georgia State        1:03.00    1:03.10   7 
 25    24 Jones, Mia             Shorter              1:00.00    1:03.32   6 
 26    14 Haggins, Keiera        Shorter              1:02.00    1:03.53   6 
 --   164 Kelly, Monique         Johnson C. Smith       59.60         DQ   5 
 --   177 Gray, Jesseca          Johnson C. Smith     1:02.20        SCR     
 
Event 14  Men 400 Meter Dash 1-3 Blocks
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   398 Rackins, Kenneth       South Carolina S       47.55      49.74   1 
  2   334 Franklin, Jonathan     Alabama State          49.70      50.31   3 
  3    91 Verdi, James           Kennesaw State         48.01      50.35   1 
  4   327 Senegal, Allen         Jackson State          48.60      50.38   2 
  5   267 Greenlee, Quentin      East Tenn. St.         47.10      50.47   1 
  6   308 Walton, Debodrick      Jackson State          48.71      50.68   2 
  7     1 Valentine, Montez      Shorter                48.90     J50.68   3 
  8   426 Suber, Stanley         Florida A&M            48.15      50.86   1 
  9   134 James, Joshua          Kennesaw State         48.88      50.89   2 
 10   303 Varella, Louis         Jackson State          49.64      50.99   3 
 11   438 Johnson, Alphonzo      Florida A&M            50.37      51.10   5 
 12   342 Edwards, Timothy       Alabama State          49.99      51.24   4 
 13   358 Butler, Vincent        Alabama State          50.85      51.28   6 
 14   373 Washington, Darin      South Carolina S       49.50      51.29   3 
 15   136 DeRizzio, Ian          Morehouse              50.45      51.31   6 
 16    93 Tansey, David          Kennesaw State         50.30      51.57   5 
 17   395 Williams, Marvin       South Carolina S       50.22      52.16   4 
 18   144 Buckner, Brennen       Morehouse              50.24      52.94   5 
 19   161 Harkness, Richard      Johnson C. Smith       51.80      52.98   4 
 20   450 Kinder, Arthur         Florida A&M            50.24      53.29   5 
 21    38 Giles, Erastus         Shorter                51.00      53.60   6 
 --     2 Herring, Gerron        Shorter                48.50        DNF   2 
 --   153 Clement, Sam           Morehouse              51.46        SCR     
 --   282 Maxwell, Terrence      East Tenn. St.         49.80        SCR     
 --   432 Williams, Mark         Florida A&M            50.01        SCR     
 
Event 15  Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   283 Dahl, Heidi            East Tenn. St.       2:13.00    2:10.80  
  2   202 Swann, Brandy          Georgia State        2:25.00    2:20.20  
  3   266 Gilmore, Leigh         Alabama              2:15.04    2:21.89  
  4   201 Dopson, Latorya        Georgia State        2:22.00    2:21.93  
  5   233 Fordos, Lilla          Clemson              2:16.00    2:22.12  
  6   459 Listhrop, Nichola      Florida A&M          2:18.25    2:22.87  
  7   420 Moore, Evelyn          North Florida        2:19.51    2:24.79  
  8   347 Kelly, Breana          Alabama State        2:25.55    2:26.02  
  9   369 Lawson, Lauren         South Carolina S     2:17.42    2:26.21  
 10    89 Wolcott, Soibhan       Kennesaw State       2:18.02    2:26.68  
 11    57 McKeirnan, Kayla       Georgia Tech         2:30.00    2:26.97  
 12   247 Chitwood, Rue          Alabama              2:24.09    2:27.43  
 13   293 Milner, Tunisia        Jackson State        2:20.00    2:27.49  
 14   401 Conrad, Kayla          North Florida        2:23.00    2:28.08  
 15   335 Altidor, Lutrisha      Alabama State        2:25.20    2:28.72  
 16   364 Austin, Whitney        Alabama State        2:26.11    2:29.19  
 17   219 Nelson, Amanda         Clemson              2:26.00    2:30.80  
 18   317 Hamilton, Alka         Jackson State        2:21.00    2:30.92  
 19   376 Daniley, Patrecia      South Carolina S     2:34.00    2:31.78  
 20   287 Bishop, Ashton         East Tenn. St.       2:22.00    2:33.37  
 21   111 Mack, Naomi            Kennesaw State       2:35.00    2:33.82  
 22   321 Whalen, Kimberly       Jackson State        2:27.11    2:34.75  
 23   455 Morgan, Philicia       Florida A&M          2:25.00    2:41.67  
 24   167 Al-Arahshun, Nada      Johnson C. Smith     2:28.00    2:44.48  
 25   162 Clements, Ravelle      Johnson C. Smith     2:30.00    3:10.91  
 --   184 Tate, India            Georgia State        2:30.00        SCR  
 
Event 16  Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   352 Peek, Delorean         Alabama State        1:53.77    1:56.75  
  2   122 Catalano, Gianni       Kennesaw State       1:56.50    1:58.18  
  3    41 Godelar, Lois          Shorter              1:52.00    1:58.52  
  4   105 Witczak, Piotr         Kennesaw State       1:57.62    1:58.53  
  5   102 Grass, Daniel          Kennesaw State       1:56.25    2:00.53  
  6   351 Duncan, Christophe     Alabama State        1:55.44    2:00.81  
  7   456 Lee, Daquam            Florida A&M          1:53.15    2:01.17  
  8   357 Flewellen, Charles     Alabama State        1:58.22    2:01.25  
  9    59 Oatts, Jay             Georgia Tech         1:59.00    2:02.33  
 10    45 Rodriguez, Andrew      Shorter              1:54.00    2:02.47  
 11   147 Lee, Khiry             Morehouse            1:57.13    2:02.59  
 12   325 Ponder, Durante        Jackson State        1:57.31    2:03.61  
 13   423 Sinbine, Craig         North Florida        2:03.37    2:04.17  
 14   294 Burnett, Dedrick       Jackson State        1:59.01    2:04.37  
 15   168 Berry, Everette        Johnson C. Smith     2:11.00    2:07.44  
 16   463 Washington, Theodo     Florida A&M          1:58.00    2:08.46  
 17   386 Elmore, Mark           South Carolina S     2:06.00    2:10.80  
 18   379 Green, Quinton         South Carolina S     2:04.00    2:11.92  
 19   159 Roach, Daniel          Johnson C. Smith     2:13.00    2:15.01  
 --   326 Itima, Kevin           Jackson State        1:52.28        DNS  
 --   145 Vinson, Michael        Morehouse            2:06.21        DNS  
 --    81 DiDia, Matt            Georgia Tech         2:03.10        DNS  
 --   305 Irby, Courtney         Jackson State        1:52.12        SCR  
 --   151 Kick, Miles            Morehouse            2:02.06        SCR  
 
Event 17  Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   183 Hannah, Rachel         Georgia State       10:05.00   10:22.28  
  2   260 Stewart, Farrah        Alabama             10:39.94   10:45.23  
  3   416 Adams, Hillary         North Florida       10:45.00   10:51.97  
  4   239 Klas, Lauren           Clemson             11:15.00   11:00.75  
  5   106 Reilly, Britany        Kennesaw State      10:37.52   11:03.12  
  6   331 Derilus, Keshia        Alabama State       11:22.34   11:09.77  
  7    84 Jaime, Lorena          Kennesaw State      11:35.50   11:12.15  
  8   291 Haggard, Tesha         East Tenn. St.      11:20.00   11:14.19  
  9     7 Worthy, Amy            Shorter             10:45.00   11:28.71  
 10   366 Wells, Jewell          Alabama State       11:32.33   11:31.74  
 11   383 Stewart, Brittney      South Carolina S     9:41.32   11:34.27  
 12   413 Livingston, Wendy      North Florida       11:20.00   11:37.15  
 13   237 Sulka, Brannon         Clemson             11:40.00   11:42.45  
 14    31 Shaw, Kaitlin          Shorter             10:50.00   11:45.57  
 15   269 Haggard, Terra         East Tenn. St.      11:20.00   11:47.13  
 16   448 Ransom, Kelle          Florida A&M                    11:47.15  
 17   408 Villemaire, Jessic     North Florida       11:05.00   11:57.81  
 18   112 Charles, Katie         Kennesaw State      11:36.66   12:00.00  
 19   461 Desir, Jennie          Florida A&M                    12:18.64  
 20   300 Liddell, Brandy        Jackson State       11:30.20   12:40.29  
 21   297 Redman, Jennifer       Jackson State       11:10.65   13:05.03  
 --   206 Ford, Sunday           Clemson             10:35.00        SCR  
 
Event 18  Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   276 Rotich, Kenneth        East Tenn. St.       8:37.00    8:35.85  
  2   281 Deren, Michael         East Tenn. St.       8:45.00    8:45.13  
  3   289 Ronoh, Benjamin        East Tenn. St.       8:42.00    8:45.87  
  4   418 Esteban, Johnathan     North Florida        9:00.00    8:56.36  
  5   225 Morey, Tyler           Clemson              9:00.00    8:57.22  
  5   361 Gunn, Robert           Alabama State        8:46.61    8:57.22  
  7    39 Carson, Josh           Shorter              8:59.00    9:10.35  
  8   218 Reighard, Shane        Clemson              9:10.00    9:15.26  
  9   451 Franklin, Carlos       Florida A&M          9:04.82    9:17.66  
 10   339 Kenei, Jepthah         Alabama State        9:15.88    9:18.72  
 11   229 Jagielski, Patrick     Clemson              9:30.00    9:21.39  
 12   411 Hall, Tyler            North Florida        9:00.00    9:24.44  
 13   295 Jones, Jamal           Jackson State        9:21.31    9:25.20  
 14   353 Martin, Rickey         Alabama State        9:31.28    9:25.53  
 15   467 Winters, Shuaib        Florida A&M                     9:27.60  
 16    83 Auers, Matthew         Kennesaw State       9:05.80    9:28.01  
 17    99 Ndungu, Maxwell        Kennesaw State       9:12.85    9:30.80  
 18   422 Brown, Josh            North Florida        9:25.00    9:48.91  
 19    88 Hay, Alex              Kennesaw State       9:30.37    9:58.17  
 20   301 Kakuma, Khador         Jackson State        9:16.04   10:00.19  
 21   454 Singleton, Ryan        Florida A&M                    10:12.68  
 --   457 Williams, Paul         Florida A&M          9:08.22        SCR  
 
Event 19  Women 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   197 Davis, Kendra          Georgia State          25.40      25.12   3 
  2   263 Taylor, Chealsea       Alabama                23.79      25.19   1 
  3   286 Bailey, Cagney         East Tenn. St.         24.90      25.38   2 
  4   277 Johnson, Judy          East Tenn. St.         24.10      25.47   1 
  5   192 Tyson, Bianca          Georgia State          25.67      25.54   5 
  6   259 Graham, Toni           Alabama                24.57      25.57   1 
  7   318 Quinn, Lisa            Jackson State          25.70      25.71   5 
  8   328 Prentiss, Courtney     Jackson State          25.51      25.80   4 
  9   396 Mobley, Nicole         South Carolina S       25.88      25.83   6 
 10   370 Hicks, Yazmin          South Carolina S       25.81      25.89   6 
 11   304 Sanders, Raina         Jackson State          25.49      26.10   3 
 12   356 Jones, Tokeyah         Alabama State          25.60      26.16   5 
 13   157 Tyler, Lakaevia        Johnson C. Smith       26.40      26.40   8 
 14   348 Hemanes, Dawn          Alabama State          25.51      26.46   4 
 15   248 Tirado, Rayven         Alabama                25.51      26.58   4 
 16   419 Anderson, Charisma     North Florida          26.01      26.61   7 
 17   465 Young, Whitney         Florida A&M            25.99      26.70   6 
 18   178 White, Amber           Johnson C. Smith       25.50      26.74   4 
 19    35 Sewell, Britany        Shorter                26.80      26.81   9 
 20    97 Stinson, LaKeshia      Kennesaw State         26.50      27.16   8 
 21   439 Love, Dericka          Florida A&M            25.08      27.20   2 
 22   195 Anderson, Ellyce       Georgia State          25.90      27.25   6 
 23   368 Brooks, Jamie          Alabama State          25.55      27.26   5 
 24   290 Burgess, Octavia       East Tenn. St.         25.24      27.74   3 
 25   434 Ambroise, Panancy      Florida A&M            26.59      27.80   8 
 26    95 Todd, Jenae            Kennesaw State         26.00      28.17   7 
 27   414 Stephens, Keva         North Florida          26.57      28.20   8 
 28    27 Shepherd, Ashley       Shorter                28.76      28.52   9 
 29   402 Bridges, Andrea        North Florida                     28.91   9 
 30   177 Gray, Jesseca          Johnson C. Smith       28.22      29.27   9 
 --   117 Jackson, Victoria      Kennesaw State         26.00        DNS   7 
 --    11 Clark, Wanaya          Shorter                26.66        DNS  10 
 --   261 Frimpong, Audra        Alabama                25.19        DNS   3 
 --    51 Grant, Tiffany         Georgia Tech           24.80        SCR     
 --    47 Stewart, Bianca        Georgia Tech           26.00        SCR     
 --    76 Anderson, Jenae        Georgia Tech           24.60        SCR     
 --    66 Davidson, Taylor       Georgia Tech           25.00        SCR     
 
Event 20  Men 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   315 Sykes, Jaumale         Jackson State          21.74      22.75   1 
  2   292 Vance, Justin          Jackson State          21.85      22.93   1 
  3   110 Logan, Antonio         Kennesaw State         22.10      22.99   2 
  4    12 Kennedy, Shaun         Shorter                22.36      23.02   4 
  4   312 Burk, Caurice          Jackson State          22.16      23.02   3 
  6    29 Donnell, Stedman       Shorter                22.63      23.27   5 
  7   340 Cummings, Jesse        Alabama State          22.80      23.30   6 
  8   109 Martinez, Jemir        Kennesaw State         22.10      23.41   3 
  9   332 Sherman, MoMo          Alabama State          22.75      23.45   5 
 10   288 Ford, Jeremiah         East Tenn. St.         22.80      23.70   5 
 11   397 Bolden, DeAngelo       South Carolina S       22.40      23.72   4 
 12   139 Bland, Lemano          Morehouse              21.50      23.76   1 
 13    22 Williams, Jeffrey      Shorter                22.55      23.85   4 
 14   365 Lewis, Cortez          Alabama State          23.04      24.26   6 
 15   446 Washington, Joe        Florida A&M            22.01      24.66   2 
 16   176 Sams, Christopher      Johnson C. Smith       23.70      24.86   5 
 --    96 Lawson, Khalfani       Kennesaw State         22.10        DNF   3 
 --   272 Cloyd, Josh            East Tenn. St.         22.01         DQ   2 
 --   137 Rasheed, Hasaan        Morehouse              22.79        SCR     
 --   444 Bogle, Robert          Florida A&M            22.60        SCR     
 --   388 Lemon, Aubrey          South Carolina S       21.98        SCR     
 --   458 Bolden, Ronald         Florida A&M            22.88        SCR     
 --    67 DiDia, Joe             Georgia Tech           22.10        SCR     
 --   165 Montgomery, Lawyer     Johnson C. Smith       23.40        SCR     
 --   268 James, Michael         East Tenn. St.         22.60        SCR     
 --   381 Young, Donta           South Carolina S       22.25        SCR     
 --   142 Minott, Kevin          Morehouse              23.67        SCR     
 
Event 21  Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   236 Johnson, Candice       Clemson              5:15.00    5:11.00  
  2   243 Gilmore, Sarah         Alabama              5:14.00    5:15.77  
  3   198 Kinchen, Tamika        Georgia State        5:30.00    5:21.60  
  4   245 Hawkins, Meghan        Alabama              5:20.00    5:21.87  
  5   224 Brown, Lisa            Clemson              5:25.00    5:23.22  
  6   417 Baumann, Brooke        North Florida        5:14.00    5:28.15  
  7   242 Williams, Megan        Alabama              5:10.00    5:29.90  
  8   233 Fordos, Lilla          Clemson              5:15.00    5:30.43  
  9   461 Desir, Jennie          Florida A&M          5:36.23    5:31.61  
 10   468 Sapp, Candace          Clemson              5:25.00    5:32.31  
 11   313 ZarZar, Jemu           Jackson State        5:20.10    5:39.26  
 12   459 Listhrop, Nichola      Florida A&M          5:25.36    5:42.08  
 13   132 Gibson, Kristen        Kennesaw State       5:18.10    5:43.23  
 14   364 Austin, Whitney        Alabama State        5:38.22    5:45.00  
 15   293 Milner, Tunisia        Jackson State        5:40.02    5:46.70  
 16   383 Stewart, Brittney      South Carolina S     4:55.00    5:48.37  
 17   347 Kelly, Breana          Alabama State        5:41.33    5:50.90  
 18   448 Ransom, Kelle          Florida A&M          5:55.92    6:03.21  
 19   317 Hamilton, Alka         Jackson State        5:45.00    6:10.32  
 20   376 Daniley, Patrecia      South Carolina S     5:30.00    6:38.51  
 --   331 Derilus, Keshia        Alabama State        5:30.11        SCR  
 --   116 German, Caitlin        Kennesaw State       5:23.21        SCR  
 --   230 Kulik, Alyssa          Clemson              5:18.00        SCR  
 
Event 22  Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   400 Pearce, Will           North Florida        4:12.90    4:17.04  
  2    92 Burley, Scott          Kennesaw State       4:25.50    4:19.56  
  3   217 Slate, Chris           Clemson              4:20.00    4:20.68  
  4   211 Turnbull, Jasen        Clemson              4:20.00    4:29.01  
  5   399 Fulcher, Chris         North Florida        4:26.90    4:32.07  
  6   124 Holmes, Travis         Kennesaw State       4:29.80    4:41.43  
  7   407 Dickerson, Cameron     North Florida        4:25.00    4:43.33  
  8   329 Lemnyny, Bernard       Jackson State        4:25.30    4:49.23  
  9   147 Lee, Khiry             Morehouse            4:37.43    4:50.97  
 10   341 Berry, Michael         Alabama State        4:41.62    4:51.00  
 11   336 Bailey, Arthur         Alabama State        4:45.00    4:56.68  
 12   374 Kurgatt, Charles       South Carolina S     4:28.45    5:05.90  
 13   379 Green, Quinton         South Carolina S     4:45.00    5:15.07  
 14   372 Gould, Mason           South Carolina S     4:35.00    5:16.93  
 15   159 Roach, Daniel          Johnson C. Smith                5:24.46  
 16   168 Berry, Everette        Johnson C. Smith                5:30.41  
 --   457 Williams, Paul         Florida A&M          4:28.01        SCR  
 --   451 Franklin, Carlos       Florida A&M          4:25.68        SCR  
 --   301 Kakuma, Khador         Jackson State        4:26.13        SCR  
 --   361 Gunn, Robert           Alabama State        4:22.81        SCR  
 --   295 Jones, Jamal           Jackson State        4:35.16        SCR  
 
Event 23  Women 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Georgia State  'A'                                3:40.00    3:48.75   1 
     1) 196 Nugent, Angelia             2) 190 Davis, Nicole              
     3) 195 Anderson, Ellyce            4) 187 Lawson, Cherell            
  2 Clemson University  'A'                           3:45.00    3:53.05   1 
     1) 216 Weber, Liane                2) 228 Sinkler, April             
     3) 223 Scott, Kristine             4) 231 Mamona, Patricia           
  3 South Carolina St.  'A'                           3:44.31    3:56.68   1 
     1) 387 Sampson, Shari              2) 385 Govirk, Elizabeth          
     3) 382 Lee, Deanna                 4) 391 Vance, Tempest             
  4 Alabama State  'A'                                3:56.00    3:58.32   1 
     1) 335 Altidor, Lutrisha           2) 368 Brooks, Jamie              
     3) 338 Brown, Quayana              4) 367 Johnson, Clarissa          
  5 Florida A&M  'A'                                  3:49.91    3:58.57   1 
     1) 441 Wright, Latoya              2) 452 Hulse, Jeanette            
     3) 445 Shields, Helena             4) 436 Cunningham, LaKendra       
  6 Alabama  'A'                                      3:47.11    4:02.60   1 
     1) 263 Taylor, Chealsea            2) 265 Robbs, Rachel              
     3) 252 Owens, Talaya               4) 244 Matherson, Heather         
  7 Kennesaw State  'A'                               3:58.71    4:06.01   2 
     1) 117 Jackson, Victoria           2) 118 Hines, Shelby              
     3) 115 Brown, Sandi                4) 107 Davis, Shantela            
  8 Johnson C. Smith  'A'                                        4:08.06   2 
     1) 158 Boston, Nikki               2) 174 Williams, Shermaine        
     3) 157 Tyler, Lakaevia             4) 172 Carty, Rosemarie           
  9 North Florida  'A'                                3:59.33    4:10.75   2 
     1) 412 James, SaLydia              2) 419 Anderson, Charisma         
     3) 420 Moore, Evelyn               4) 401 Conrad, Kayla              
 10 Shorter  'A'                                      3:58.00    4:12.40   2 
     1) 24 Jones, Mia                   2) 16 Coons, Jessica              
     3) 14 Haggins, Keiera              4) 10 Moreland, Tia               
 11 Alabama  'B'                                                x4:20.57   2 
 -- Clemson University  'C'                                          SCR     
 -- Clemson University  'B'                                          SCR     
 -- East Tenn. St.  'A'                               3:57.90        SCR     
     1) 284 Ingram, Jasmine             2) 290 Burgess, Octavia           
     3) 287 Bishop, Ashton              4) 277 Johnson, Judy              
 -- Jackson State  'A'                                3:56.35        SCR     
     1) 324 Bailey, Deonna              2) 320 Hamlett, Marlisa           
     3) 318 Quinn, Lisa                 4) 323 Williams, Toniece          
 
Event 24  Men 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson State  'A'                                3:12.22    3:19.71   1 
     1) 308 Walton, Debodrick           2) 327 Senegal, Allen             
     3) 303 Varella, Louis              4) 315 Sykes, Jaumale             
  2 Johnson C. Smith  'A'                             3:19.80    3:19.77   2 
     1) 175 Hawkins, Demetrius          2) 173 Rosemond, John             
     3) 166 DeCosta, Alberto            4) 169 Green, Leford              
  3 Alabama State  'A'                                3:17.31    3:20.12   2 
     1) 358 Butler, Vincent             2) 342 Edwards, Timothy           
     3) 352 Peek, Delorean              4) 334 Franklin, Jonathan         
  4 Clemson University  'A'                           3:06.60    3:21.20   1 
     1) 227 Guy, Trenton                2) 209 Moss, Miller               
     3) 215 Murdock, Justin             4) 212 Swaggard, Travis           
  5 Shorter  'A'                                      3:17.00    3:21.67   1 
     1) 1 Valentine, Montez             2) 44 Dodson, Nick                
     3) 28 Scruggs, Terrence            4) 2 Herring, Gerron              
  6 Florida A&M  'A'                                  3:15.00    3:23.39   1 
     1) 456 Lee, Daquam                 2) 460 Corty, Rennie              
     3) 432 Williams, Mark              4) 426 Suber, Stanley             
  7 Kennesaw State  'A'                               3:15.11    3:25.37   1 
     1) 134 James, Joshua               2) 109 Martinez, Jemir            
     3) 102 Grass, Daniel               4) 91 Verdi, James                
  8 South Carolina St.  'A'                           3:14.42    3:28.69   1 
     1) 395 Williams, Marvin            2) 373 Washington, Darin          
     3) 398 Rackins, Kenneth            4) 390 Stephens, Marcus           
  9 Morehouse  'A'                                    3:20.00    3:29.36   2 
     1) 136 DeRizzio, Ian               2) 137 Rasheed, Hasaan            
     3) 142 Minott, Kevin               4) 135 Hull, Edward               
 10 Clemson University  'B'                                     x3:35.90   2 
 -- East Tenn. St.  'A'                               3:18.12        SCR     
     1) 282 Maxwell, Terrence           2) 268 James, Michael             
     3) 267 Greenlee, Quentin           4) 288 Ford, Jeremiah             
 
Event 25  Women Pole Vault Pit 1  3.20m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   246 Cooper, Lynda          Alabama                3.92m      3.95m   12-11.50 
  2   222 Barlage, Emily         Clemson                3.50m      3.50m   11-05.75 
  3   220 Morrison, Amy          Clemson                3.65m      3.35m   10-11.75 
 --   296 Netters, Equonda       Jackson State          3.13m         NH            
 --   359 Boulware, Tanisha      Alabama State          3.23m         NH            
 --   249 Strickland, Kather     Alabama                3.51m         NH            
 --   404 McCorkle, Morgan       North Florida          3.81m         NH            
 --   410 DelBovo, Anne          North Florida                        NH            
 --   126 McCollum, Rosemary     Kennesaw State         3.04m         NH            
 --    87 Hightower, Kacey       Kennesaw State         3.04m         NH            
 --    74 Penk, Erica            Georgia Tech           3.60m         NH            
 --   240 Natale, Kayla          Alabama                3.25m         NH            
 --   421 Bruce, Cassie          North Florida          3.25m        DNS            
 
Event 26  Women Weight Throw Min 13.72m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   238 Lomnicka, Nicole       Clemson               15.81m     16.69mq  54-09.25 
  2   279 Blackburn, Zachlyn     East Tenn. St.        16.90m     16.20mq  53-01.75 
  3   262 Howard, Angelica       Alabama               16.86m     16.10mq  52-10.00 
  4   337 Mells, Shanice         Alabama State         14.60m     15.23mq  49-11.75 
  5    65 Manning, Megan         Georgia Tech          15.00m     15.22mq  49-11.25 
  6   333 Bryant, Shexnieavi     Alabama State         14.89m     15.00mq  49-02.50 
  7    86 Lumpkin, Jessica       Kennesaw State        14.93m     14.70mq  48-02.75 
  8   251 Octavien, Christin     Alabama               14.94m     14.19mq  46-06.75 
  9   130 Irizarry, Jessica      Kennesaw State        14.93m     14.18mq  46-06.25 
 10   256 Wilson, Elizabeth      Alabama               15.08m     13.77m   45-02.25 
 11   306 Miller, Danielle       Jackson State         13.84m     13.72m   45-00.25 
 12   345 Hart, Kristin          Alabama State         16.12m     13.47m   44-02.50 
 13    58 Wagner, Bailey         Georgia Tech          14.00m     13.27m   43-06.50 
 14   298 White, Leadrianna      Jackson State         15.71m     13.24m   43-05.25 
 15   311 Cleave, Stephanie      Jackson State         14.20m     12.95m   42-06.00 
 16   104 Hawthorne, Chiquit     Kennesaw State        12.80m     12.69m   41-07.75 
 17   271 Barboza, Lili          East Tenn. St.        14.70m     12.15m   39-10.50 
 18   255 Holmes, Amethyst       Alabama               13.82m     11.79m   38-08.25 
 19   378 Rothmiller, Shamir     South Carolina S      12.20m     10.99m   36-00.75 
 --    55 Clooten, Alana         Georgia Tech          17.80m        DNS            
 
Event 26  Women Weight Throw Min 13.72m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   238 Lomnicka, Nicole       Clemson               16.69m     16.69m   54-09.25 
  2   279 Blackburn, Zachlyn     East Tenn. St.        16.20m     16.20m   53-01.75 
  3   262 Howard, Angelica       Alabama               16.10m     16.10m   52-10.00 
  4   337 Mells, Shanice         Alabama State         15.23m     15.23m   49-11.75 
  5    65 Manning, Megan         Georgia Tech          15.22m     15.22m   49-11.25 
  6   333 Bryant, Shexnieavi     Alabama State         15.00m     15.00m   49-02.50 
  7    86 Lumpkin, Jessica       Kennesaw State        14.70m     14.70m   48-02.75 
  8   251 Octavien, Christin     Alabama               14.19m     14.19m   46-06.75 
  9   130 Irizarry, Jessica      Kennesaw State        14.18m     14.18m   46-06.25 
 
Event 27  Men Long Jump Pit 2  6.86m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   470 Kitchens, George       Unattached                        7.50mq  24-07.25 
  2    77 Jordan, Alphonso       Georgia Tech           7.26m      7.17mq  23-06.25 
  3   272 Cloyd, Josh            East Tenn. St.         7.40m      7.09mq  23-03.25 
  4   393 Knight, Levar          South Carolina S       7.32m      7.06mq  23-02.00 
  5   390 Stephens, Marcus       South Carolina S       7.10m      7.02mq  23-00.50 
  6   226 Fields, George         Clemson                7.59m      6.92mq  22-08.50 
  6   386 Elmore, Mark           South Carolina S       6.20m      6.92mq  22-08.50 
  8   327 Senegal, Allen         Jackson State          7.50m      6.87mq  22-06.50 
  9    50 Orr, Nigel             Georgia Tech           7.34m      6.86mq  22-06.25 
 10   209 Moss, Miller           Clemson                6.91m      6.77m   22-02.50 
 11   137 Rasheed, Hasaan        Morehouse              6.56m      6.71m   22-00.25 
 12    21 Baker, A.J.            Shorter                7.18m      6.69m   21-11.50 
 13   205 Allen, Lavon           Clemson                           6.67m   21-10.75 
 14   322 Ayanwale, Afolabi      Jackson State          7.10m      6.58m   21-07.25 
 15   315 Sykes, Jaumale         Jackson State          7.24m      6.48m   21-03.25 
 16   101 Strickland, Casey      Kennesaw State         6.65m      6.41m   21-00.50 
 17    34 Hughes, DJ             Shorter                6.40m      6.17m   20-03.00 
 18   273 Briggs, Jordan         East Tenn. St.         6.75m      6.09m   19-11.75 
 19    32 Titus, Andrew          Shorter                6.25m      5.80m   19-00.50 
 20   360 Patrick, Joseph        Alabama State          6.60m      5.21m   17-01.25 
 --   278 Chernikow, Nic         East Tenn. St.         7.01m       FOUL            
 --   180 Gabriel, Rolston       Johnson C. Smith       7.20m        DNS            
 --   156 Lea, Laurence          Morehouse              6.98m        DNS            
 --   148 Smith, Derreck         Morehouse              7.01m        DNS            
 
Event 27  Men Long Jump Pit 2  6.86m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   470 Kitchens, George       Unattached             7.50m      7.55m   24-09.25 
  2    77 Jordan, Alphonso       Georgia Tech           7.17m      7.17m   23-06.25 
  3   393 Knight, Levar          South Carolina S       7.06m      7.13m   23-04.75 
  4   272 Cloyd, Josh            East Tenn. St.         7.09m      7.09m   23-03.25 
  5   390 Stephens, Marcus       South Carolina S       7.02m      7.02m   23-00.50 
  6   226 Fields, George         Clemson                6.92m      6.92m   22-08.50 
  7   386 Elmore, Mark           South Carolina S       6.92m     J6.92m   22-08.50 
  8   327 Senegal, Allen         Jackson State          6.87m      6.88m   22-07.00 
  9    50 Orr, Nigel             Georgia Tech           6.86m      6.86m   22-06.25 
 
Event 28  Men Weight Throw Min 14.63m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   285 Burton, Jarrod         East Tenn. St.        18.42m     18.00mq  59-00.75 
  2   208 Berg, Zach             Clemson               17.99m     17.62mq  57-09.75 
  3   119 McNair, Joshua         Kennesaw State        17.06m     16.99mq  55-09.00 
  4   234 White, Stephen         Clemson               15.21m     15.72mq  51-07.00 
  5    70 Marcelle, Steve        Georgia Tech          16.30m     15.03mq  49-03.75 
  6   275 Bearry, Pat            East Tenn. St.        14.70m     14.79mq  48-06.25 
  6   350 Kendrick, Kameral      Alabama State         15.84m     14.79mq  48-06.25 
  8   389 Coleman, Brian         South Carolina S      14.00m     14.00mq  45-11.25 
  9   375 Blair, Jahwaun         South Carolina S      14.20m     11.27mq  36-11.75 
 10   380 Facey, Noel            South Carolina S      14.00m     11.04m   36-02.75 
 --    69 Powlen, Andrew         Georgia Tech          15.49m       FOUL            
 --    85 Kolokilagi, Aymeri     Kennesaw State        16.76m       FOUL            
 --   140 Mitchell, John         Morehouse             14.37m        DNS            
 --   316 Jones, Ronnel          Jackson State         16.22m        DNS            
 
Event 28  Men Weight Throw Min 14.63m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   285 Burton, Jarrod         East Tenn. St.        18.00m     19.03m   62-05.25 
  2   208 Berg, Zach             Clemson               17.62m     18.10m   59-04.75 
  3   119 McNair, Joshua         Kennesaw State        16.99m     17.10m   56-01.25 
  4   234 White, Stephen         Clemson               15.72m     15.72m   51-07.00 
  5   350 Kendrick, Kameral      Alabama State         14.79m     15.66m   51-04.50 
  6    70 Marcelle, Steve        Georgia Tech          15.03m     15.37m   50-05.25 
  7   275 Bearry, Pat            East Tenn. St.        14.79m     14.79m   48-06.25 
  8   389 Coleman, Brian         South Carolina S      14.00m     14.00m   45-11.25 
  9   375 Blair, Jahwaun         South Carolina S      11.27m     11.27m   36-11.75 
 
Event 29  Women Long Jump Pit 1  5.33m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   261 Frimpong, Audra        Alabama                5.95m      5.93mq  19-05.50 
  2   231 Mamona, Patricia       Clemson                6.05m      5.81mq  19-00.75 
  3   228 Sinkler, April         Clemson                6.03m      5.80mq  19-00.50 
  4   263 Taylor, Chealsea       Alabama                5.81m      5.71mq  18-09.00 
  5   349 Tavernier, Asha        Alabama State          5.51m      5.61mq  18-05.00 
  6   216 Weber, Liane           Clemson                           5.58mq  18-03.75 
  7    54 McLeod, Jhanelle       Georgia Tech           5.70m      5.57mq  18-03.25 
  8   214 Wineglass, Nakeish     Clemson                           5.46mq  17-11.00 
  9   207 Golladay, Michayli     Clemson                5.70m      5.40mq  17-08.75 
 10   299 Holloman, Amiria       Jackson State          5.77m      5.36m   17-07.00 
 11   410 DelBovo, Anne          North Florida          5.39m      5.31m   17-05.25 
 12   265 Robbs, Rachel          Alabama                5.49m      5.27m   17-03.50 
 13   114 Van-Lare, Suzzette     Kennesaw State         5.18m      5.17m   16-11.50 
 14   302 Williams, Arteshia     Jackson State          5.30m      5.12m   16-09.75 
 15   430 Story, Tomika          Florida A&M            5.61m      5.08m   16-08.00 
 16   344 Jackson, Latricia      Alabama State          5.30m      4.97m   16-03.75 
 17   178 White, Amber           Johnson C. Smith       5.70m      4.91m   16-01.50 
 18   164 Kelly, Monique         Johnson C. Smith       5.40m      4.90m   16-01.00 
 19    43 McIntosh, Charnita     Shorter                5.28m      4.88m   16-00.25 
 20   431 Davis, Ashante         Florida A&M            5.18m      4.79m   15-08.75 
 21   440 Suer, Antionette       Florida A&M            4.92m      4.74m   15-06.75 
 22   185 Montgomery, Jacia      Georgia State          5.51m      4.68m   15-04.25 
 23   425 King, Christina        North Florida          5.35m      4.49m   14-08.75 
 24   355 West, Jennifer         Alabama State          5.36m      4.40m   14-05.25 
 24    57 McKeirnan, Kayla       Georgia Tech           5.18m      4.40m   14-05.25 
 26   257 Myers, Jordan          Alabama                5.31m      3.80m   12-05.75 
 --   200 Williams, Shannon      Georgia State          5.50m       FOUL            
 --   120 Arthur, Jill           Kennesaw State         5.53m       FOUL            
 --   189 Marks, Shaywona        Georgia State          5.63m       FOUL            
 --   402 Bridges, Andrea        North Florida          5.35m       FOUL            
 --   394 Smith, Jasmine         South Carolina S       5.47m       FOUL            
 --   221 Buchholz, Linda        Clemson                5.87m       FOUL            
 --     6 Ringer, Whitney        Shorter                5.20m        DNS            
 --    27 Shepherd, Ashley       Shorter                5.00m        DNS            
 
Event 29  Women Long Jump Pit 1  5.33m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   228 Sinkler, April         Clemson                5.80m      6.11m   20-00.50 
  2   261 Frimpong, Audra        Alabama                5.93m      5.93m   19-05.50 
  3   263 Taylor, Chealsea       Alabama                5.71m      5.89m   19-04.00 
  4   231 Mamona, Patricia       Clemson                5.81m      5.82m   19-01.25 
  5   216 Weber, Liane           Clemson                5.58m      5.64m   18-06.00 
  6   349 Tavernier, Asha        Alabama State          5.61m      5.61m   18-05.00 
  7    54 McLeod, Jhanelle       Georgia Tech           5.57m      5.57m   18-03.25 
  8   214 Wineglass, Nakeish     Clemson                5.46m      5.56m   18-03.00 
  9   207 Golladay, Michayli     Clemson                5.40m      5.40m   17-08.75 
 
Event 30  Women Shot Put Min 12.00m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   262 Howard, Angelica       Alabama               14.82m     14.23mq  46-08.25 
  2    58 Wagner, Bailey         Georgia Tech          14.50m     13.99mq  45-10.75 
  3    65 Manning, Megan         Georgia Tech          14.00m     12.80mq  42-00.00 
  4   193 Berryhill, Yolanda     Georgia State         12.85m     12.41mq  40-08.75 
  5   378 Rothmiller, Shamir     South Carolina S      13.49m     12.38mq  40-07.50 
  6   251 Octavien, Christin     Alabama               13.68m     12.14mq  39-10.00 
  7   298 White, Leadrianna      Jackson State         12.70m     12.07mq  39-07.25 
  8   306 Miller, Danielle       Jackson State         13.35m     11.85mq  38-10.50 
  9   265 Robbs, Rachel          Alabama               14.02m     11.84mq  38-10.25 
 10   279 Blackburn, Zachlyn     East Tenn. St.        12.90m     11.72m   38-05.50 
 11   333 Bryant, Shexnieavi     Alabama State         12.74m     11.62m   38-01.50 
 12   311 Cleave, Stephanie      Jackson State         12.48m     11.52m   37-09.50 
 13   255 Holmes, Amethyst       Alabama               12.44m     10.85m   35-07.25 
 14   345 Hart, Kristin          Alabama State         12.61m     10.75m   35-03.25 
 15   130 Irizarry, Jessica      Kennesaw State        10.97m     10.70m   35-01.25 
 16    57 McKeirnan, Kayla       Georgia Tech          11.00m     10.65m   34-11.25 
 17    86 Lumpkin, Jessica       Kennesaw State        10.96m     10.60m   34-09.50 
 18   271 Barboza, Lili          East Tenn. St.        11.81m     10.55m   34-07.50 
 19   170 Jones, Kimberley       Johnson C. Smith      10.80m     10.51m   34-05.75 
 20   104 Hawthorne, Chiquit     Kennesaw State        10.05m     10.23m   33-06.75 
 21   163 Sloan, Amber           Johnson C. Smith      10.50m      9.44m   30-11.75 
 22    19 Cameron, Jasmine       Shorter               10.66m      9.19m   30-02.00 
 23   453 Jones, Jasmine         Florida A&M                       7.53m   24-08.50 
 24    20 Brush, Caitlin         Shorter                9.19m      7.49m   24-07.00 
 --   362 Taborn, Ciara          Alabama State         11.67m         ND            
 --   194 John, Christina        Georgia State         12.25m         ND            
 --   191 Rhea, Brittany         Georgia State         11.80m        DNS            
 
Event 30  Women Shot Put Min 12.00m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    58 Wagner, Bailey         Georgia Tech          13.99m     14.28m   46-10.25 
  2   262 Howard, Angelica       Alabama               14.23m     14.23m   46-08.25 
  3    65 Manning, Megan         Georgia Tech          12.80m     13.42m   44-00.50 
  4   378 Rothmiller, Shamir     South Carolina S      12.38m     13.07m   42-10.75 
  5   306 Miller, Danielle       Jackson State         11.85m     12.79m   41-11.50 
  6   193 Berryhill, Yolanda     Georgia State         12.41m     12.41m   40-08.75 
  7   251 Octavien, Christin     Alabama               12.14m     12.14m   39-10.00 
  8   298 White, Leadrianna      Jackson State         12.07m     12.07m   39-07.25 
  9   265 Robbs, Rachel          Alabama               11.84m     11.84m   38-10.25 
 
Event 31  Men High Jump SH 1.94m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1    46 Miller, Jerome         Georgia Tech           2.18m      2.24m    7-04.25 
  2   125 McKinzie, Jerome       Kennesaw State         2.13m      2.14m    7-00.25 
  3   442 Turner, Bryan          Florida A&M            2.05m      2.04m    6-08.25 
  4    53 Chambers, Mykhail      Georgia Tech           2.08m      1.99m    6-06.25 
  5   427 Hill, Anthony          Florida A&M            1.98m      1.89m    6-02.25 
  6   393 Knight, Levar          South Carolina S       1.95m     J1.89m    6-02.25 
 --   173 Rosemond, John         Johnson C. Smith       1.93m         NH            
 --   360 Patrick, Joseph        Alabama State          2.02m         NH            
 --   129 Ingle, Erik            Kennesaw State         1.93m         NH            
 --   101 Strickland, Casey      Kennesaw State         1.94m         NH            
 --   171 Jordan, Ty             Johnson C. Smith       1.93m         NH            
 --   155 Patterson, Steven      Morehouse              1.98m         NH            
 
Event 32  Men Triple Jump Pit 2 14.02m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    77 Jordan, Alphonso       Georgia Tech          15.92m     15.35mq  50-04.50 
  2   390 Stephens, Marcus       South Carolina S      15.40m     14.94mq  49-00.25 
  3   322 Ayanwale, Afolabi      Jackson State         15.40m     13.96mq  45-09.75 
 --   137 Rasheed, Hasaan        Morehouse             14.19m       FOUL            
 --   272 Cloyd, Josh            East Tenn. St.        14.50m       FOUL            
 --    32 Titus, Andrew          Shorter               12.95m       FOUL            
 --    34 Hughes, DJ             Shorter               13.89m       FOUL            
 --    46 Miller, Jerome         Georgia Tech          15.01m        DNS            
 --   395 Williams, Marvin       South Carolina S      13.89m        DNS            
 --   148 Smith, Derreck         Morehouse             14.40m        DNS            
 --    50 Orr, Nigel             Georgia Tech          15.34m        DNS            
 --   155 Patterson, Steven      Morehouse             14.78m        DNS            
 
Event 32  Men Triple Jump Pit 2 14.02m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    77 Jordan, Alphonso       Georgia Tech          15.35m     15.61m   51-02.75 
  2   390 Stephens, Marcus       South Carolina S      14.94m     15.42m   50-07.25 
  3   322 Ayanwale, Afolabi      Jackson State         13.96m     14.08m   46-02.50 
 --   272 Cloyd, Josh            East Tenn. St.                     FOUL            
 --    34 Hughes, DJ             Shorter                            FOUL            
 --    32 Titus, Andrew          Shorter                            FOUL            
 --   137 Rasheed, Hasaan        Morehouse                          FOUL            
 
Event 33  Men Pole Vault Pit 2  4.45m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   232 Spear, Chris           Clemson                5.20m      5.20m   17-00.75 
  2   204 O'Rourke, Joey         Clemson                4.90m      4.60m   15-01.00 
  3   209 Moss, Miller           Clemson                4.45m      4.45m   14-07.25 
 --   280 Beamer, Drew           East Tenn. St.         4.50m         NH            
 --   405 Thompson, Noah         North Florida          4.57m         NH            
 --   273 Briggs, Jordan         East Tenn. St.         4.50m         NH            
 
Event 34  Men Shot Put Min 14.00m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   119 McNair, Joshua         Kennesaw State        16.45m     16.05mq  52-08.00 
  2   285 Burton, Jarrod         East Tenn. St.        16.90m     16.04mq  52-07.50 
  3   234 White, Stephen         Clemson               15.04m     15.29mq  50-02.00 
  4   375 Blair, Jahwaun         South Carolina S      15.70m     14.97mq  49-01.50 
  5    85 Kolokilagi, Aymeri     Kennesaw State        14.93m     14.81mq  48-07.25 
  6   380 Facey, Noel            South Carolina S      15.55m     14.09mq  46-02.75 
  7   389 Coleman, Brian         South Carolina S      15.10m     13.99mq  45-10.75 
  8   143 Coggins, Turner        Morehouse             14.70m     13.53mq  44-04.75 
  9   350 Kendrick, Kameral      Alabama State         13.41m     13.50mq  44-03.50 
 10    37 Chisholm, Joe          Shorter               14.17m     13.20m   43-03.75 
 11   101 Strickland, Casey      Kennesaw State        14.63m     12.98m   42-07.00 
 12   149 Tuffuor, Matt          Morehouse             14.50m     12.86m   42-02.25 
 13   274 Sneed, Cornell         East Tenn. St.        14.03m     12.45m   40-10.25 
 14   140 Mitchell, John         Morehouse             12.17m     11.94m   39-02.25 
 15   181 Isaac, Robert          Johnson C. Smith      11.76m     11.09m   36-04.75 
 16   160 McNeil, Coleman        Johnson C. Smith      12.75m     11.03m   36-02.25 
 --     9 Griffin, Justin        Shorter               12.49m       FOUL            
 --   316 Jones, Ronnel          Jackson State         15.80m        DNS            
 
Event 34  Men Shot Put Min 14.00m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   285 Burton, Jarrod         East Tenn. St.        16.04m     16.15m   53-00.00 
  2   119 McNair, Joshua         Kennesaw State        16.05m     16.05m   52-08.00 
  3   234 White, Stephen         Clemson               15.29m     15.29m   50-02.00 
  4   375 Blair, Jahwaun         South Carolina S      14.97m     14.97m   49-01.50 
  5    85 Kolokilagi, Aymeri     Kennesaw State        14.81m     14.81m   48-07.25 
  6   380 Facey, Noel            South Carolina S      14.09m     14.09m   46-02.75 
  7   389 Coleman, Brian         South Carolina S      13.99m    J14.09m   46-02.75 
  8   143 Coggins, Turner        Morehouse             13.53m     13.53m   44-04.75 
  9   350 Kendrick, Kameral      Alabama State         13.50m     13.50m   44-03.50 
 
Event 35  Women High Jump SH 1.58m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   228 Sinkler, April         Clemson                1.73m      1.78m    5-10.00 
  2   263 Taylor, Chealsea       Alabama                1.85m     J1.78m    5-10.00 
  3   469 Wilson, Anastasia      Clemson                           1.73m    5-08.00 
  4    47 Stewart, Bianca        Georgia Tech           1.72m      1.68m    5-06.00 
  5    72 Chavis, Tiffany        Georgia Tech           1.65m     J1.68m    5-06.00 
  6   128 Ragland, Jakia         Kennesaw State         1.65m     J1.68m    5-06.00 
  7     4 Luster, Rashunda       Shorter                1.65m     J1.68m    5-06.00 
  8   216 Weber, Liane           Clemson                           1.63m    5-04.25 
  9   415 Trexler, Elise         North Florida          1.68m     J1.63m    5-04.25 
 10   235 Farnan, Katie          Clemson                1.65m      1.58m    5-02.25 
 11   367 Johnson, Clarissa      Alabama State          1.64m     J1.58m    5-02.25 
 --   359 Boulware, Tanisha      Alabama State          1.64m         NH            
 --   131 Wilcox, Jessica        Kennesaw State         1.57m         NH            
 --   162 Clements, Ravelle      Johnson C. Smith       1.50m         NH            
 --   349 Tavernier, Asha        Alabama State          1.64m         NH            
 --   221 Buchholz, Linda        Clemson                1.70m        DNS            
 --   207 Golladay, Michayli     Clemson                             SCR            
 
Event 36  Women Triple Jump Pit 1 10.97m
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   394 Smith, Jasmine         South Carolina S      12.30m     12.04mq  39-06.00 
  2   241 Knox, Capri            Alabama               11.84m     11.94mq  39-02.25 
  3   196 Nugent, Angelia        Georgia State         12.00m     11.87mq  38-11.50 
  4    54 McLeod, Jhanelle       Georgia Tech          12.19m     11.74mq  38-06.25 
  5   120 Arthur, Jill           Kennesaw State        11.88m     11.63mq  38-02.00 
  6   270 Phillips, Keisha       East Tenn. St.        11.50m     11.43mq  37-06.00 
  7   299 Holloman, Amiria       Jackson State         11.40m     11.38mq  37-04.00 
  8   431 Davis, Ashante         Florida A&M           10.69m     11.37mq  37-03.75 
  9    64 Akwule, Melanie        Georgia Tech          11.88m     11.07mq  36-04.00 
 10   349 Tavernier, Asha        Alabama State         11.30m     10.95m   35-11.25 
 --   302 Williams, Arteshia     Jackson State         11.58m       FOUL            
 --   344 Jackson, Latricia      Alabama State         10.82m       FOUL            
 --   429 Morrow, Tiffiny        Florida A&M           10.74m       FOUL            
 --   425 King, Christina        North Florida         11.37m       FOUL            
 --   430 Story, Tomika          Florida A&M           11.36m       FOUL            
 --   355 West, Jennifer         Alabama State         11.12m       FOUL            
 --   377 Jefferson, Brandi      South Carolina S      11.40m       FOUL            
 --    56 Becker, Galina         Georgia Tech          12.19m       FOUL            
 --    43 McIntosh, Charnita     Shorter               10.97m       FOUL            
 --   114 Van-Lare, Suzzette     Kennesaw State        11.58m       FOUL            
 --     6 Ringer, Whitney        Shorter               11.00m       FOUL            
 --    27 Shepherd, Ashley       Shorter               10.90m       FOUL            
 --   257 Myers, Jordan          Alabama               10.97m       FOUL            
 --   258 Okolo, Nicole          Alabama               12.19m       FOUL            
 --   189 Marks, Shaywona        Georgia State         11.80m       FOUL            
 --   200 Williams, Shannon      Georgia State         11.40m       FOUL            
 
Event 36  Women Triple Jump Pit 1 10.97m
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   394 Smith, Jasmine         South Carolina S      12.04m     12.07m   39-07.25 
  2   241 Knox, Capri            Alabama               11.94m     12.03m   39-05.75 
  3   120 Arthur, Jill           Kennesaw State        11.63m     11.93m   39-01.75 
  5   196 Nugent, Angelia        Georgia State         11.87m    J11.87m   38-11.50 
  5    54 McLeod, Jhanelle       Georgia Tech          11.74m     11.81m   38-09.00 
  6   431 Davis, Ashante         Florida A&M           11.37m     11.48m   37-08.00 
  7   270 Phillips, Keisha       East Tenn. St.        11.43m     11.43m   37-06.00 
  8   299 Holloman, Amiria       Jackson State         11.38m     11.38m   37-04.00 
  9    64 Akwule, Melanie        Georgia Tech          11.07m     11.07m   36-04.00 

News